Simon O’Rourke je umělec-ekolog ze severního Walesu, který se specializuje na řezbářství. Simonovy webové stránky a profily na sociálních sítích jsou plné fotografií, na kterých jsou jeho ohromující a neuvěřitelně detailní sochy. Jedna z nich je obrovská 15 metrová paže dosahující až k obloze.

,,Od přítele jsem se dozvěděl, že nejvyšší strom ve Walesu byl poškozen bouří a musel být pokácen. Také jsem se dozveděl, že Natural Resource Wales, který má na starosti toto místo, se chystá pověřit umělce, který z tohoto stromu něco vytesá,“ napsal umělec na své osobní stránce.

,,Hledal jsem na internetu vhodného člověka, s nímž bych si o tom mohl promluvit, a když jsem ho našel, dostal jsem povolení k představení mého návrhu! Byl jsem nervózní, když jsem si představil, že budu vyřezávat do něčeho tak velkého,“ poznamenal umělec.

,,Začal jsem prozkoumávat tuto oblast a zjistil jsem, že les, ve kterém strom rostl, byl znám jako Giants of Vyrnwy (Obři z Vyrnwy). To mě přimělo zapřemýšlet, a díky tomu jsem vybral obří ruku, symbolizující obry, a poslední pokus dosáhnout stromu do nebe! “- řekl Simon.

,,Nakonec byl vybrán můj design a okamžitě jsem začal s plánováním. Kvůli bezpečí bylo zapotřebí lešení, ale terén byl tak špatný, že jeho postavení trvalo dva dny,“ vysvětlil umělec.

Zdroj: Instagram | Facebook | treecarving.co.uk