Když žijeme v betonové krabici s horkou vodou tekoucí z kohoutku, lednicí, která chladí naše jídlo a wi-fi nás spojuje se zbytkem světa, stěží si dokážeme představit způsob života například kmene Tsaatan. Stěhují se 5 až 10krát ročně, staví chaty, i když padá teplota do -40, a pasou soby, kterými přepravují oblečení a jídlo. „Než vyhynou,“ dlouhodobý projekt profesionálního fotografa Jimmyho Nelsona nám dává jedinečnou příležitost objevit více než 30 odlehlých a pomalu mizejících kmenů domorodých lidí z celého světa.

Jimmy strávil dva týdny v každém z domorodých kmenů a seznámil se s jejich tradicemi, připojil se k jejich rituálům a vše zachytil na neuvěřitelně zajímavých fotografiích. Jeho podrobné fotografie ukazují unikátní šperky, účesy, oděvy, a nezapomíná ani na okolí a kulturní prvky, které jsou velice důležitý pro každý kmen. Podle Nelsona bylo jeho posláním zajistit, aby svět nikdy nezapomněl na to, jaký to bývalo: „A co je nejdůležitější, chtěl jsem vytvořit ambiciózní estetický fotografický dokument, který obstojí v testu času. Soubor práce, která by byla nenahraditelným etnografickým záznamem rychle mizejícího světa. “

Všechny jeho snímky nyní leží v masivní knize a budou použitý na film. Vydejte se tedy na cestu do nejvzdálenějších koutů světa a setkejte se se svědky mizejícího světa. Vzdali byste se svého smartphonu, internetu a televize, abyste žili jako tito krásní lidé?

Zdroj: BeforeThey | Kniha: Amazon.com

KAZAKH, MONGOLSKO

HIMBOVÉ, NAMIBIE

HULI, INDONÉSIE A PAPUI NOVÁ GUINEA

ASARO, INDONÉSIE A PAPUI NOVÁ GUINEA

KALAM, INDONÉSIE A PAPUI NOVÁ GUINEA

GOROKA, INDONÉSIE A PAPUI NOVÁ GUINEA

ČUKČOVÉ, RUSKO

MAOROVÉ, NOVÝ ZÉLAND

GAUČO, ARGENTINA

DUKHA, MONGOLSKO

SAMBUROVÉ, KEŇA

RABARI, INDIE

MURSIOVÉ, ETIOPIE

LADAKH, INDIE

VANUATU, VANUATU

DROKPA, INDIE

DASSANECH, ETIOPIE

KARO, ETIOPIE

BANNA, ETIOPIE

DANI, INDONÉSIE A PAPUI NOVÁ GUINEA

MASAJOVÉ, TANZANIE

NĚNCI, RUSKO

[adrotate banner=“1″]