Říká se, že jedinou stálou věcí na světě je změna. Historické knihy jsou jedním ze způsobů, jak porozumět plynutí času, ale existují i ​​některé skutečné památky, které hovoří o minulosti svým vlastním způsobem. Je zvláštní, jak v nás schátralé staré budovy vyvolávají takové emoce.

Zde je výběr z několika nejvíce strašidelných opuštěných míst na světě, z nichž každé má své zvláštní kouzlo. Pod veškerým prachem, rzí a prasklinami jsou příběhy lidí, kteří tam žili, modlili se nebo čekali na své každodenní jízdy vlakem, a když si pokusíte představit tyto lidi a jejich životy, každý obrázek dostane zvláštní auru nostalgie a dotek strašidelného pocitu. Je to, jako by se lidé v těchto opuštěných budovách jen zvedli a odešli.

Na druhou stranu je fascinující vidět věci, které dříve patřily lidem, jak se pomalu vrací zpět do přírody.

Zdroj: BoredPanda

  1. CHLADÍCÍ VĚŽ, BELGIE

Jedná se o součást chladicí věže ve staré elektrárně v belgickém Monceau. Otvor podobný trubce uprostřed tohoto opuštěného místa přivedl do struktury horkou vodu, kde se poté ochladila.

2. KOLMANSKOP, NAMIBIE

Kolmanskop je malá osada v Namibii, která zaznamenala rozmach na počátku 20. let, kdy si němečtí osadníci uvědomili, že oblast je bohatá na diamanty. Nárůst bohatství se však uvolnil po první světové válce, když se diamantové pole začalo vytrácet. Do padesátých let bylo město úplně opuštěné a nyní jsou strašidelné domy navštěvovány fotografy a turisty.

3. 107 LETÝ PLOVOUCÍ LES V AUSTRALSKÉM SYDNEY

Toto je trup SS Ayrfield, velký parník odsouzený k demontáži v Homebush Bay v Austrálii po druhé světové válce. Když se demontážní dvůr zavřel, zůstalo tam i několik dalších lodí. Nyní je to krásný a strašidelný plovoucí les, který slouží jako příklad schopnosti přírody přežít.

4. MOŘSKÁ PEVNOST MAUNSELL, ANGLIE

Maunsellské mořské pevnosti byly postaveny poblíž řek Temže a Mersey v Británii, aby pomohly bránit před možnými německými leteckými nebo námořními nájezdy během druhé světové války. Poté, co byly v roce 1950 vyřazeny z provozu, byly opuštěné budovy obývány různými novými nájemníky, včetně pirátských rozhlasových operátorů a knížectvím Sealand, které tvrdí, že je nezávislým suverénním státem.

5. POSLEDNÍ DŮM NA OSTROVĚ HOLLAND, USA

Tento strašidelný dům byl součástí toho, co bylo kdysi docela úspěšnou malou ostrovní kolonií v zálivu Chesapeake v USA. Rychlá eroze bahenního pobřeží ostrova však znamenala, že na ostrově mělo být stále méně místa. Tato opuštěná budova byla poslední zbývající na ostrově Holland, než se v roce 2010 také zhroutila.

6. PRIPJAŤ, UKRAJINA

Pripjať byl založen 4. února 1970 na Ukrajině poblíž hranic s Běloruskem jako sovětské jaderné město. Bylo domovem mnoha lidí, kteří pracovali v nedaleké jaderné elektrárně, která byla při katastrofě v Černobylu v roce 1986 katastrofálně pohlcena.

7. BULHARSKÝ DŮM KOMUNISTICKÉ STRANY, BULHARSKO

Bývalé sídlo bulharské komunistické strany je stejně děsivé zvenčí i zevnitř. Budova podobná létajícímu talíři se používala od roku 1981 do roku 1991. Brzy se po pádu Sovětského svazu rozpadla. Nyní je to duch jeho bývalého já, i když se plánuje jeho obnovení.

8. NARA DREAMLAND, JAPONSKO

Park Nara Dreamland, inspirovaný Disneylandem, byl otevřen v roce 1961. Do roku 2006 byl však uzavřen. Nyní je to oblíbená destinace pro průzkumníky měst, ačkoli hlídači stále hlídají pozemky a ukládají pokuty.

9. NEOBYDLENÝ OSTROV V JIHOZÁPADNÍ FLORIDĚ, USA

Tyto malé klenuté struktury byly postaveny v roce 1981 na mysu Romano u pobřeží Floridy v USA. Byly letním domovem producenta ropy Bobem Leeem, než se rozpadly. Jaký bude jejich osud dnes, je stále nejisté.

10. OPUŠTĚNÝ MLÝN, ITÁLIE

Tento mlýn v údolí mlýnů v italském Sorrento byl v roce 1866 opuštěn kvůli vysoké vlhkosti.

11. MICHIGANSKÉ HLAVNÍ NÁDRAŽÍ V DETROITU, USA

Michiganské hlavní nádraží bylo postaveno v roce 1913 v Detroitu za účelem vytvoření nového centra veřejné dopravy. Několik plánovacích chyb však vedlo k postupnému poklesu a uzavření v roce 1988. O osudu budovy se stále rozhoduje, ale mezitím se stanice objevila v několika filmech a videích, včetně filmu Eminem „8 Míle“ a „ Krásná ”hudebním videu.

12. POTOPENÁ JACHTA, ANTARKTIDA

Tato děsivá loď duchů je brazilská jachta Mar Sem Fim, která ztroskotala poblíž Ardley Cove v Antarktidě. Brazilská posádka to točila jako dokument, ale silné větry a bouřlivé moře donutily posádku loď opustit.

13. PŘÍZRAKY OPERY V NEW BEDFORDU, USA

New Bedford Opera je stará divadelní a zábavní budova se sídlem v Massachusetts v USA. Byla otevřena v roce 1912 a uzavřena v roce 1959 – od té doby uchovává tabák a slouží jako supermarket. Nyní se nezisková organizace Orph Inc. snaží získat peníze na revitalizaci budovy.

14. OPUŠTĚNÉ VLAKOVÉ NÁDRAŽÍ, ABCHÁZIE, GRUZIE

Tato vlaková stanice v Sukhumi v Abcházii byla během války v Abcházii v letech 1992 a 1993 opuštěna. Spor mezi Gruzií a Ruskem o toto místo izoloval region, ale rozpadající se stanice si zachovává část své bývalé slávy ve formě složité omítky s mahagonovým nábytkem.

15. OPUŠTĚNÝ DŘEVĚNÝ DŮM, RUSKO

Tyto krásné, složitě zdobené budovy se nacházejí hluboko v ruských lesích, kde jim jejich izolace pomohla zůstat relativně nedotčená.

16. PODVODNÍ MĚSTO V SHICHENG, ČÍNA

Toto neuvěřitelné podvodní město, uvězněné v čase, má 1341 let. Shicheng neboli Lion City se nachází v provincii Zhejiang ve východní Číně. Bylo ponořeno v roce 1959 při výstavbě vodní elektrárny Xin’an. Voda chrání město před větrnou a dešťovou erozí, takže zůstala utěsněná pod vodou v relativně dobrém stavu.

17. STANICE METRA OPUŠTĚNÁ RADNICE, NEW YORK, USA

Tato krásně navržená stanice metra se nachází pod radnicí v New Yorku. Vzhledem ke své poloze byla velká pozornost věnována jeho konstrukci, ale blízké stanice zajistily, že tato stanice nikdy nepřijala významné množství dopravy, a její zakřivené uspořádání způsobovalo, že je nebezpečná pro použití s novějšími, delšími vlaky. Stanice byla uzavřena v roce 1945 a kvůli bezpečnostním obavám zůstává uzavřena, s výjimkou příležitostných exkluzivních prohlídek.

18. SALTO HOTEL, KOLUMBIE

Hotel De Salto byl otevřen v roce 1928 v blízkosti vodopádů Tequendama v Kolumbii, aby sloužil turistům, kteří se divili vodopádu o výšce 157 metrů. Po nezájmu o vodopád se začátkem 90. let uzavřel. V roce 2012 se však místo změnilo na muzeum.

19 OPUŠTĚNÝ TUNEL METRA V KIJEVU, UKRAJINA

Tento obraz opuštěného tunelu metra byl zachycen v systému metra pod Kyjevem na Ukrajině. Mnoho tunelů je částečně zatopeno a ze stropů visí stalaktity.

20. OPUŠTĚNÁ PONORKA V BALAKLAVĚ NA UKRAJINĚ

I když tento starý ponorkový přístav na Ukrajině není zcela opuštěný, dříve vyřazený, přísně tajný tunel poblíž Balaklavy zůstává stále působivý. Až do jeho vyřazení z provozu v roce 1993 bylo toto místo jedním z nejvíce tajných míst Sovětského svazu a bylo řečeno, že díky své podzemní výstavbě dokáže čelit přímému jadernému úderu. Dnes je to národní námořní muzeum.

21. OPUŠTĚNÁ VOJENSKÁ NEMOCNICE V BEELITZ, NĚMECKO

Tyto děsivé obrázky jsou součástí nemocničního komplexu Beelitz-Heilstätten v německém Beelitzu. Velký komplex byl postaven na konci roku 1800 a pomohl Adolfu Hitlerovi zotavit se ze zranění nohou, ke kterému došlo v bitvě u Somme v roce 1916. Některé části komplexu zůstaly v provozu, ale většina byla opuštěna poté, co se Sověti v roce 1995 stáhli z nemocnice .

[adrotate banner=“36″]

22. OSTROV HASHIMA, JAPONSKO

Ostrov Hashima v Japonsku má širokou škálu přezdívek, včetně Battleship Island (pro jeho tvar) a Ghost Island. Od konce 18. století do konce 20. století byl ostrov osídlen kvůli přístupu, který poskytoval podmořským uhelným dolům. Jak se však Japonsko postupně přepnulo z uhlí na ropu, doly a budovy se zavřely a zanechaly izolované město duchů.

23. SAN ZHI, TCHAJ-WAN

Tyto SCI-FI domy v Sanzhi měly původně sloužit jako prázdninový cíl, zejména pro vojenské důstojníky USA, kteří se vracejí ze svých pozic v Asii. Ztracené investice a nešťastné dopravní nehody však v roce 1980 donutily lokalitu uzavřít, ne dlouho poté, co byla postavena. Budovy byly v roce 2010 bohužel zničeny.

24. OPUŠTĚNÝ KOSTEL, KANADA