Kde kdo by si mohl myslet, že věci na těchto obrázcích jsou mořští tvorové nebo snad úplně neznámý druh organismu žijícího na jiné planetě. Ale i přes jejich nadpozemský vzhled, jedná se o překrásné šperky, které vytvořil japonský umělec Mariko Kusumoto.Kusumoto zahřívá průsvitnou tkaninu, dokud nezíská tvar, který pro svou tvorbu vyžaduje. Jednoduchý princip ovšem vytváří úžasný kontrast, často se totiž vyvedou velmi složité tvary. Jeho dílo je tedy podmanivé, ale majestátní.

„Má práce odráží různé pozorovatelné jevy, které stimulují mysl a smysly; mohou být přírodní nebo umělé,“ říká Kusumoto,“ pouze jsem je reorganizoval do nové podoby, kterou lze popsat jako neskutečnou, zábavnou, ladnou, nebo neočekávanou.“

translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-1 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-5 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-6 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-8 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-9 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-10 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-11  translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-16 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-17 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-18  translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-20 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-25 translucent-fabric-jewerly-japan-sculptures-mariko-kusumoto-26Jak můžete vidět z obrázků výše, Kosumotova podoba by se také dala jednoduše popsat jako úžasná. Další informace můžete najít i na jeho FB stránce.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Čtete také:   15 geniálních a jednoduchých kreseb od světového umělce jménem Tango