Christina Bothwell, umělkyně z Pensylvánie, vytváří surrealistická hybridní stvoření a postavy, které se pohybují na přechodu mezi snem a bděním, na přechodu lidí, zvířat a fantastických bytostí. Umělkyně pracuje s kombinací žíhaného skla, pálené keramiky, olejové barvy a drobných mozaikových obkladů, z nichž každý odpovídá konceptuálnímu prvku.

„Průsvitné části mých soch mají naznačovat duši nebo tu část z nás, která je víc, než jen naše těla. Keramické části představují naše uzemněné, hmatatelné části.“

Zdroje: Instagram | Tory Folliard Gallery | Muskegon Museum of Art | Habatat Gallery

Two Violets

Bothwelliny fantastické bytosti symbolizují různé formy bytí, ale i zhmotněné představy nebo sny. Mnohé ze soch jsou zabarveny tématy magie, představivosti a úniku, které se odrážejí ve způsobech, jak se lidská těla prolínají s ptáky, opicemi, chobotnicemi a jeleny. Umělkyně sama to vysvětluje takto:

Byla jsem citlivé dítě s výstředními rodiči, kteří se k sobě nehodili. Často jsem nezapadala ani do rodiny. Bylo to, jako bych byla měňavka nebo mimozemšťan, se kterým jsou druzí nuceni žít. Většinu svého života jsem se cítila jako outsider a vždy mi připadalo nejisté, nebezpečné, být tím, kým jsem. Myslím, že právě proto se ztotožňuji s jeleny… navzdory jejich kráse a půvabu nejsou chráněni ani ceněni (alespoň ne tam, kde žiji) a jejich zranitelnost a nevinnost rezonuje s něčím hluboko ve mně.

Simian Dream
Lucid Dream
Snail
Little Deer
Mood Swing
Speak No Evil See No Evil Hear No Evil
Here and Now; Safe Haven
Dream State
“New Sunday; Tea with Cows; Tea Party