„Korálový útes je mikrokosmos makrokosmu,“ říká umělec Rogan Brown. „To, co se dnes děje s útesy, se zítra stane s celou planetou, pokud nebudou přijata účinná opatření.“ Prostřednictvím papírových soch složených z mořských tvorů s jemnými třásněmi vytváří Brown pozoruhodnou vizuální ukázku katastrofálních dopadů klimatické krize na mořský život a ukazuje, jak mohou problémy, jako je bělení korálů, vyzařovat ven do širšího světa.

Nádherně zpracované asambláže, jejichž snímky si můžete prohlédnout, jsou součástí série, kterou Brown tento měsíc předvede v Galerie Bettina von Arnim v Paříži.

Zdroj: Instagram

V „Ghost Coral“ se dva kruhové reliéfy složené ze složitých papírových výstřižků rozprostírají směrem ven a vrství křehké formy života nakrájené z ostrého bílého papíru.

Ghost Coral

Druhá práce s názvem „Koralová zahrada“ je Brownovou interpretací organismů odolných vůči teplu, které vědci pěstují a vysazují na chátrajících plochách za účelem omlazení.

Korálová zahrada

Aby vytvořil oba kusy, Brown pečlivě kreslí křehké organismy, vyřezává je laserem, domalovává ručně a nakonec je sestavuje do jejich konečných složitě strukturovaných podob. „Zdá se, že křehkost a jemnost papíru dokonale zapadá do předmětu, který popisuje,“ řekl umělec.

Ghost Coral
Ghost Coral
Ghost Coral
Korálová zahrada
Ghost Coral
Korálová zahrada