Máte rádi kavárny v příjemném a stylovém prostředí? Potom musíte navštívit kavárnu ve městě Dazaifu v Japonsku.

[adrotate banner=“1″]

03

Kavárnu navrhlo architektonické studio Kengo Kuma (Tokio) pro japonskou pobočku americké značky Starbucks právě v japonském městě Dazaifu. Kavárnu není možné přehlédnou, ať už jdete nebo jedete okolo. Kavárna, a celkově její interiér, je tvořena celkem 2 000 dřevěných latí, které architekti velice konstruktivně a efektně umístili podél stěn celé kavárny. To rozhodně nelze přehlédnout!

Město Dazaifu, které se nachází na jihu Japonska, má tedy novou moderní chloubu. Kavárna oblíbené americké značky Starbucks se nachází směrem k významné svatyni Dazaifu Tenmangu, takže kdo by se po cestě nepozastavil na takovém příjemném odpočívadle. Každoročně zde projde něco málo kolem dvou milionů návštěvníků, takže o jejich potřeby je na cestě k cíli zaručeně postaráno.

Kavárnu architekti pojali jako takovou jeskyni a její interiér je velký cca 210 m2. Navíc plochou prorůstají kořeny stromů. Jak již bylo řečeno, stěny a stropy jsou pokryty 2 000 dřevěných latí o tloušťce 6 cm a délce 4 metry. Dřevěné latě a jejich systematické rozmístění bylo předem pečlivě promyšleno, aby se předešlo zbytečným chybám a vytvořil se dostatečně velký a efektní prostor.

Dřevo bylo dále využito na doplňky, jako jsou stolky, lavice a police. Interiér zdobí také různá umělecká díla. Jednoduše… vše je sladěné tak, aby to navazovalo na historii oblasti a zárověň byla v kavárně navozena příjemná atmosféra.

Jednoznačně musím říct, že si pro realizaci interiéru nemohl Starbucks najít nikoho vhodnějšího, než právě Kengo Kuma.

Radost zde posedět!

07

08

09

05

06

12

01

10

11

04[adrotate banner=“1″]