Zaskejtovat si a přitom nevylézt z vlastního baráku? Tak to je sen pro celé generace skateboardistů. A tento sen chtějí změnit v realitu designér se srdcem skejtaře Gil Lebon Delapointe a architekt Francois Perrin. Mají v plánu postavit dům, kam nacpou celý skatepark!

Otcem myšlenky a zároveň majitelem domu bude Pierre Andre Senizergues, bývalý profík ve skateboardingu a zakladatel Etnies (super značka bot pro skejtaře). Jeho soukromou rezidenci, která po něm ponese jméno The PAS House, si nechá postavit kde jinde než v Kalifornii, konkrétně v Malibu. Skejtování bude přizpůsoben celý byt, včetně nábytku, stěžejním prostorem bude obývák s jídelnou a ložnicí, který doplní obří U rampa s výškou až deset stop.

Senizergues je nejenom vizionář, ale zajímá se i o životní prostředí. Budova by tak měla maximálně využívat přirozené větrání, solární a větrnou energii. Stejně tak materiál by měl být převážně z obnovitelných místních zdrojů.

Že to není jen mluvení do větru a skate dům bude, dokazuje prototyp obývacího pokoje, který byl představen u příležitosti 25. narozenin Etnies v Paříži. Už zde bylo použito dřevo z místních zdrojů (borovice, topol, bříza) a díky využití překližkových panelů byl odpad snížen na minimum (100kg odpadu na 3 000kg dřeva).

Každopádně dům měl vzniknout už loni a stále nic, tak čekáme dál!

[adrotate banner=“1″]

PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-2 PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-3 PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-4 PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-5 PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-6 PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-7

Prototyp odhaluje způsob odvětrávání, tak aby byla zachována optimální teplota.PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-9 PAS-Skateboard-House-Air-Architecture-11[adrotate banner=“1″]

 zdroj