Představte si zrychlení na 333 km/h za méně než pět vteřin. To je velmi slušný výkon pro jakékoliv vozidlo. A teď si zkuste představit tuto rychlost při jízdě na kole. Zní to neuvěřitelně? Adrenalinový nadšenec Francois Gissy se toho nebál, na kolo připevnil raketový pohon a připoután k tomuto šílenému stroji zdolal v roce 2014 světový rychlostní rekord v jízdě na kole na okruhu Paula Ricarda na jihu Francie.


[adrotate banner=“50″]


Gissy se na kole s pohonem proháněl již dříve, ale světový rekord mu přinesla až tato raketa sestavená na míru švýcarskou firmou Exotic Thermal Engineering. Dokonce ani Ferrari F430 Scuderia, které se může pyšnit rychlostí až 315 kilometrů v hodině a zrychlení z nuly na sto zvládne za pouhé 4 sekundy, nemělo na okruhu vedle Gissyho šanci a již po pár metrech zůstalo daleko za svým soupeřem cyklistou.

Extrémnost Gissyho výkonu podtrhuje i fakt, že jeho kolo nemá žádné aerodynamické prvky, jedná se v podstatě o holý rám doplněný raketovými pohony.

Teoretické zrychlení tohoto kola je 10G a stroj je navržený pro dosáhnutí rychlosti až 400 km/h.

francoise-gissy-333-kmh-rocket-bicycle-19 francoise-gissy-333-kmh-rocket-bicycle-6 francoise-gissy-333-kmh-rocket-bicycle-3 francoise-gissy-333-kmh-rocket-bicycle


[adrotate banner=“50″]


Podívejte se na video, kde můžete tuto šílenou jízdu sledovat:

Foto: Gerard Toutin / Exotic Thermo Engineering