Reinkarnace se popisuje ve slovníku jako označení filosofického, nebo náboženského konceptu, který tvrdí, že se duše bytosti po fyzické smrti jeho těla, znovuzrodí v novém fyzickém těle. U některých náboženství se považuje za možné i převtělení duše člověka do těla zvířete nebo rostliny a naopak. Toto tvrzení nezůstalo pouze nějakou teorií, ale bylo částečně realizováno. Existuje možnost toho, že si brzy budeme moct vybrat oblíbený strom, kterému dáme svoje jméno a který po smrtí vyroste přímo z mrtvého těla. Skutečna reinkarnace.

[adrotate banner=“35″]

Italská společnost v čele s designery Anny Citelli a Raoula Bretzela přišla s revoluční přírodní alternativou k rakvím. Projekt se nazývá Capsula Mundi a jeho koncepce je celkem jednoduchá a logická. Organické pohřební lusky pomocí známých biologických procesů promění tělo v živiny pro strom. Takže v podstatě strom skutečně získá energii pohřbeného těla.

Pohřeb. Mrtvé tělo

Tělo se umístí v kapsli v poloze embriónu. Vypadá to jako návrat do lůna matky přírody.

Mrtvé tělo. Pohřeb. Alternativa

Strom jako náhrobek

Představa toho, že budete navštěvovat své blízké v posvátném lese místo klasického hřbitova, kde váš blízký skutečně žije zda se byt příjemnější a uklidňující. Strom je živá bytost, která je ještě navíc skutečným přínosem pro naší planetu a ekologii. Je to opravdu fascínujicí nápad.

Stromy místo hřbitovu

Společnost má v planu vytvořit celé vzpomínkové parky namísto hřbitovů s náhrobky. Webové stránky projektu nabízí k výběru celou řadu stromů.

Koncepce památkového lesa

Koncepce památkového lesa

9ff9c4d55563ae774292284c06ecdb81

Reinkarnace. Strom

Tento lusk promění tělo v živiny pro strom

[adrotate banner=“36″]

V současné době projekt bohužel nelze realizovat, protože podobný způsob pohřbu je zakázán italským právem. Ale Anna a Raul tvrdí, že jejich nápad povede k vytvoření celých pamětních parků, a místo kácení stromů pro výrobu rakví budou vysazeny nové stromy, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. Stojí za zmínku, že projekt způsobil rozruch na trhu pohřebních služeb. Držíme jim palce.