Umělkyně Kate Waters  z Německa oslavuje krásu všednosti ve svých realistických olejomalbách. Hledá krásu na místech, kde ji většina z nás nevidí – u lidí sedících v běžném bistru, v ulicích lemovaných auty, v ranním líčení na posteli před odchodem do práce… Tyto okamžiky moderního života všichni dobře známe, ale jen zřídka je nacházíme zvěčněné na plátně. Nejnovější výstava Kate Waters s názvem Apotheosis of the Real je příkladem její fascinace nenápadným městským životem, která se vtiskla do série obrazů.

Některá z těchto děl představují postavy hledící přímo na diváka, zatímco jiné snímky nabízejí voyeurističtější pohled na životy lidí. Všechny kusy jsou však ztvárněny s mistrovským smyslem pro přesnost a detail.

Zdroje: Instagram | Website

#1

#2

#3

#4

#5

„Když si vybírám námět na obrázek, jemuž pak věnuji příští čtyři až šest týdnů času, hledám něco, co má univerzální význam, co se sice většině lidí zdá známé, ale je to spíš metafora než klišé,“ vysvětluje umělkyně. „Obsah, který chci z obrázku vytáhnout, pak dozrává, když na něm pracuji.“

#6

#7

#8

#9