Loď plující po vodní hladině, která je ale ve skutečnosti obyčejným papírem. Draci, kteří vypadají, jako by měli každou chvíli opustit čtvrtku a vzlétnout. Obrazy Ramona Bruina jsou kreslené 3D technikou, kterou si holandský umělec sám vymyslel.

[adrotate banner=“37″]

Ramon Bruin

Nevidět zlo, neslyšet zlo, nemluvit o zlu

Na svých stránkách popisujete nové způsoby malby, se kterými jste přišel. Kde jste se nechal inspirovat?

Moje inspirace pochází ze života. Oslovují mě ulice, města, budovy, zvířata, lidé… Mým cílem bylo vytvořit „jednoduché“ kresby obyčejnou tužkou, které by byly co nejrealističtější. Proto jsem překročil hranice možností papíru a tužky a začal tvořit díla, která oživnou, když se vyfotografují ze správného úhlu.

Psí známka

Psí známka

Zabýváte se také malbou. O svých obrazech mluvíte jako o neo-popu…

Neo-pop je druhem pop artu, to „pop“ znamená populární. Díla toho typu poznáte podle jasných barev. Miluju takové barvy a hodně je používám. „Neo“ znamená, že je tam oproti pop artu určitý posun. Já vždycky maluju s nádechem sarkasmu, moje malby mají sarkastické náměty. Také nejsou tak souladné jako normální pop art.

Nejdůležitější je úhel pohledu

Na co především musíte při tvorbě myslet, aby měla kresba náležitý efekt?

Ve 3D umění je pravděpodobně nejdůležitější úhel, ze kterého se potom obraz vyfotí. Také musím uvažovat o perspektivě, volbě barev, stínování a úhlu světla, které na kresbu dopadá.

Věnujete se i tvorbě stříkací pistolí. Proč nemáte tyto kresby na svém webu?

Umístil jsem je na jinou stránku. Je to totiž jiný druh kresby. Ten původní web mám vyhrazený pro umění. Vyzkoušel jsem teď nějaké nové styly, které jsem na tu stránku také ještě nedal. Chystám se na to.

„Jsem nepopsaný list,“ říká Ramon Bruin…

Co nejvíce ovlivnilo váš styl?

Moje svoboda. Nechodil jsem na žádné význačné umělecké školy, takže jsem nikdy neměl učitele, který by mi ukázal, jak malovat ve 3D. Když je někdo vzdělaný v umění, je vždy zaměřený v určitém směru. Já jsem nepopsaný list, takže si svůj směr určuji sám. Někdy je jednodušší vymyslet vlastní styl, když vás nesvazují žádné zákony umění.

Utkání

Had

Ramon Bruin

Dvojčata

kapitola Z

Kapitola Z

POP ART

Umělecký směr pop art se šířil od 50. let 20. století v Londýně, New Yorku a New Yersey. Inspiroval se velkoměstskou kulturou a komerčním uměním (komiksy, fotografie, reklama). Vyznačuje se pestrými, nebo naopak mdlými barvami. Mezi známé pop artové umělce patří Andy Warhol nebo Roy Lichtenstein.

optické klamy

„Plavba na vlnách mých myšlenek“