Pamatujete si na staré dobré foťáky Polaroid, které uměly zkrátit dlouhé čekání na vyvolání filmu? Stačilo jen hmotně zvěčnit okamžik a počkat pár minut, než se jeho důkaz vyjasní na papíru. S příchodem nových technologií se však fotografie začaly ukládat a sdílet online, což umožnilo vytvářet poměrně neomezené množství snímků. Většina z nás má v telefonu stovky nebo tisíce fotek, o některé se podělíme na Facebooku, a přitom by se mezi nimi určitě našlo pár takových, které byste si radši připnuli na svoji soukromou nástěnku. Jenže originální foťáky Polaroid jsou čím dál tím hůře k mání a všestranný mobil je přeci vždy pohotový v kapse. Francouzští podnikatelé Clément Perrot a David Zhang proto přišli s první verzí telefonní tiskárny, která vám obdobně jako u Polaroidu vytiskne snímek do několika málo minut. Jmenuje se Prynt a skvělé na ní je, že pasuje k nejvíce používaným telefonům.

prynt-smartphone-printer-1

Camera-29 copy

Camera-19 copy

Princip je jednoduchý; kryt se zabudovanou tiskárnou připojíme k telefonu a s pomocí manuálního tlačítka na straně fotíme. Přes zabudovanou aplikaci lze snímky přímo upravit a rovnou vytisknout. Kryt také zaznamenává 5 sekund před vyfocením fotky a udělá z nich video, které následně uloží v paměti. Jakmile máte fotku vytištěnou a namíříte na ni mobil, video se vám přehraje.Vy se tak zpětně podíváte na okamžiky, kdy jste se snažili vykouzlit perfektní úsměv nebo zachytit zajímavou věc ze správného úhlu. 

Camera-12 copy

Camera-3

„Lidé dnes svými mobilními telefony vyfotí tisíce snímků, ale nikdy se na ně nepodívají. Proto jsme se rozhodli vytvořit produkt, který by jim umožnil sdílet fotky s přáteli hmatatelným způsobem,“ popsal spoluzakladatel Prynt Clément Perrot.

Camera-8

Prynt Case se dá objednat přímo na e-shopu za něco málo přes 3500 korun + poštovné a pořídit si jej můžete prozatím na telefony Samsung Galaxy S4, Galaxy 5, iPhone 5 a výše. Nabízí se buď v bílé nebo černé variantě. Prvních deset fotopapírů je zdarma, dalších deset vás přijde na 130 korun. A pokud byste si náhodou pořídili jiný telefon, vývojáři nezapomněli ani na výměnné adaptéry. Pořídit si je můžete za babku.

Camera-21 copy