Bulharský umělec Ognyan Stefanov spojuje svou každodenní práci leteckého fotografa a vytváření přepychových architektonických miniatur, které se vznášejí vysoko ve vzduchu. Jedním z jeho výtvorů je tato utopická vesnice s příhodným názvem Skyville, která byla navržena jako samostatná enkláva s obchody, farmami a zahradami, knihovnou a několika domy, jimž vévodí hlavní budova s kachlovou střechou. Precizně upravená vesnice je umístěna v mřížové věži a byla navržena tak, aby napodobovala skutečný svět – má vlastní systém odtoku vody, kladky a chodníky, které stoupají a klesají po jednotlivých patrech.

Každá scéna je promyšlená do nejmenších detailů, od luxusních interiérů s lustry, rámů postele z tepaného železa a různých dekorací až po architektonické prvky, jako jsou dřevěné trámy a kulatá okna. Dokonce tam můžete spatřit i drobné postavy zachycené při provádění nejrůznějších činností.

Model o hmotnosti 60 liber, který vytvořil Stefanov za dva roky, je vytvořen v měřítku 1/87, má rozměry 36 × 16 palců a byl vyroben kombinací dřevěných míchadel, zmrzlinových tyčinek a fotoleptaných technik.

Zdroj: Stefanov’s page