Bartek Ostalowski přišel při tragické nehodě o obě ruce. Navzdory tomu dokázal tento nadšenec motoristického sportu pokračovat ve své vášni – automobilových závodech. Řídí auto nohama, a přesto startuje na závodech mezi fyzicky zdravými řidiči a daří se mu v této konkurenci vítězit. Je jediným bezrukým závodníkem rallye na světě. Vlastní i mezinárodní licenci.

Polák Bartek Ostalowski přišel při nehodě na motocyklu v roce 2006 jako dvacetiletý o obě ruce, ale přesto se rozhodl stát se profesionálním závodníkem. Stál před náročnou výzvou zvládnout nejen řízení auta, ale auta na závodní dráze. O tři roky později se stal mistrem v manévrování závodního auta nohama. Ovládá pedály a ruční brzdu pravou nohou, ramenem řadí a levou nohou točí volantem.

Zdroj: PRESSATV

Bartek nechal upravit svůj závodní vůz Nissan Skyline GT-R tak, aby vyhovoval jeho potřebám, přidal nový motor, nezávislou převodovku a výkonnější hnací ústrojí.

V roce 2019 skončil Ostalowski na polském Drift Championship na devátém místě z 50 jezdců a o rok dříve vyhrál mezinárodní českou sérii Drift a porazil desítky dalších profesionálních jezdců.

Je skutečný hrdina a zdroj inspirace pro lidi s postižením po celém světě. Je živým důkazem toho, že pokud opravdu chcete něčeho dosáhnout, můžete překonat i zdánlivě nepřekonatelné problémy.