Pokud narazíte na 3D pouliční malby od umělce Braga last1, určitě si jich všimnete na první pohled a na chvíli se zastavíte. Tento talentovaný 33letý pouliční umělec z francouzské Marseille, jehož skutečné jméno je Tom Bragado Blanco, má talent zmást a oklamat oči lidí svými neuvěřitelnými uměleckými díly. Jeho nejnovějším uměleckým dílem je obří kočka sphynx, kterou se rozhodl zařadit mezi svá umění.

Zdroj: BoredPanda, Instagram, Facebook

Sphynx – kočičí plemeno původem z Kanady. Vyznačuje se tím, že nemá kožešinu. V Blancově kresbě hraje tato kočka roli optické iluze. Umělec si vybral zcela neobvyklý přístup a jako své plátno si vybral starou plynovou nádrž. Jakmile umělec dílo dodělá, palivová nádrž zmizí a stává se z ní neuvěřitelný 3D obraz. Jako konečný výsledek vidíme obří šedou sphynx kočku schovávající se v trávě a dívající se na psa, jehož majitel se ho snaží od kočky držet dál.

Podle umělce byla kočka sphynx vybrána záměrně: „Tuto kočku jsem použil, protože je to kočka mé přítelkyně, a během tohoto období jsem inspirován tím, co kolem sebe mám. “ Když se ho zeptali, jak dlouho trvalo, než vyrobil toto obří dílo, řekl: „Trvalo mi to asi dva a půl dne, než jsem vytvořil tuto fresku.“

Pro tuto fresku použil Blanco techniku zvanou anamorfóza. Na otázku, jak to funguje, řekl: „Funguje to z jednoho úhlu pohledu. Musíte se dívat z přesného bodu, abyste viděli optickou iluzi, takže jsem si vzal několik bodů, aby to fungovalo. Musel jsem vyfotit nádrž, abych viděl, jestli bude vyhovovat pro optickou iluzi. […] Vysvětlení je docela složité. “

[adrotate banner=“36″]

Blanco kreslí od dětství a je umělcem, který se učí samostatně. Vášnivý pouliční umělec začal svou kariéru úpravou triček, tenisek a čepicí a později obdržel mnoho individuálních objednávek, jako jsou fresky do dětských pokojů, trompe-l’oeil (ve francouzštině znamená „oklamat zrak“) na veřejných místech atd. Vytvořil umělecká díla pro hotely , různá divadla, restaurace a podniky.

Zde jsou další díla tohoto umělce:

[adrotate banner=“1″]