Ano, i sousedé z Rakouska mají své zajímavé a nápadité umělce. Jeden takový by tu byl! Umělkyně Gabi Trinkaus vytváří inspirující koláže, které tvoří jen slepováním výstřižků z časopisů, novin do různých objektů, scén, ale především sestavuje kousek po kousku lidské portréty.

Portréty byly také to co jí v minulosti jako první proslavilo.

[adrotate banner=“1″]

09

Gabi Trinkaus se narodila ve Vídni roku 1966 a vystudovala „Hochschule für Angewandte Kunst“. Během jejího života jste o ní mohli slyšet spíše z doslechu, ale to se změnilo již v roce 2005, kdy představila světu svojí první velkolepou koláž. Jakoby se přehnal hurikán a hned o dva roky později byla uspořádána její první samostatná výstava série jedenácti obrazů (portrétů), respektive koláží.

Vsadím se, že i tady po skoro devíti letech od doby jejího průlomu slyší mnozí poprvé, ale to se jistě brzo změní. Gabi Trinkaus totiž používá pro skládání svých portrétů výstřižky z různých časopisů, novin, atp.., ze kterých vyplňuje předem ručně zhotovené (kreslené) portréty na plátně.

02

04

Z pohledu se dá usoudit, že Trinkaus svým způsobem recykluje a z jejich portrétů tak vystihuje naši dnešní kulturu více a více, než si sami myslíme a všechno to vypadá velmi originální a nápadité. Ať už se jedná o kteroukoliv část těla, můžete si povšimnout, že portréty jsou tvořené různými věcmi a stále si zachovávají svojí tvář. Zajímavé je také to, že Gabi Trinkaus svou tvorbu rozvíjela postupně od obyčejných útržcích obličejů až po kompletní lidské postavy. V její tvorbě také zachycuje různé rasy, děti i dospělé. V současných dílech je možné také nacházet různé krajiny, nebo zvířata.

01

03

06

07

05

Pokud by jste měli cestu přes „Claire Oliver Gallery“ v New Yorku, tak vám své dveře ráda otevře 1. května tohoto roku a bude dostupná až do 7. června 2014.

[adrotate banner=“1″]

Zdroj