[adrotate banner=“31″]

Semadar Gordel je všestranně nadaná umělkyně. Kromě toho, že získala bakalářský titul z architektury na univerzitě v Tel-Avivu, má také magisterské vzdělání v oboru studií nemovitostí. V době náročného univerzitního vzdělání Sam ještě více prohloubila svoji lásku k pečení a vaření – vášeň, která vzplanula již v jejím útlém věku. Její výrobky jsou tak precizní a realistické, až vyvstává otázka, zda není škoda takovou krásu sníst.

V letošním roce Sam založila svoji stránku Cookiedough, na které zveřejňuje svůj nepopíratelný talent v podobě svých jedlých mistrovských děl.

A protože se blíží Halloween, inspirujte se jejími zubatými zombie muffiny, které je vlastně tak jednoduché vyrobit!

Potřebujete k tomu klasický muffin pečený dle vašeho receptu, pár kuliček fondánu na kůži, dásně a zuby a červené potravinářské barvivo s kapkou vodky či citronu na „krev“. Zbytek už je jen omáčka, která vyžaduje přesný postup.

diy-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cupcakes-3-800x600

Na jeden muffin uválejte z fondánu tři kuličky o průměrech zhruba 2, 3 a 4 cm.

diy-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cupcakes-4-800x415

Z růžového fondánu vyrobte dvě žížalky, které pečlivě upevněte na muffin a malou špachtličkou (či jakýmkoli jiným nástrojem, který vám bude pohodlný), vryjte do dásní ďolíčky, do kterých pak vložíte zuby.

diy-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cupcakes-6-800x412

Pokračujte podle návodu: Z bílého fondánu vytvořte deset až dvanáct zubů v životní velikosti, vložte je do ďolíčků a dotvarujte dásně podle obrázku. Pro efekt jeden nebo dva zuby vynechte.

diy-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cupcakes-5-800x600

Pokud vaše dílo alespoň zdánlivě připomíná toto, jste na velice dobré cestě. Ze světle růžového fondánu uválejte placičku, roztrhejte ji na několik kousků a ty pečlivě rozprostřete po celém obvodu muffinu a přikryjte dásně.

diy-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cupcakes-2-800x385

Poslední krok – smíchanou substancí z vodky, citronové šťávy a červeného potravinářského barviva štětečkem vymalujte dásně, krčky zubů a nešetřete ani na „kůži“. Pro lepší efekt si namíchejte více odstínů červené a hnědé, aby zuby působily realisticky. Poté nechte muffin hodinku odležet a můžete překvapit či znechutit své přátele nebo kohokoliv jiného!

diy-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cupcakes-1-800x1067 funny-halloween-pastry-zombie-mouth-muffin-cake-800x533

[adrotate banner=“31″]