Na jaře pučí a ožívají skoro všechny květiny. I ve městech můžete najít krásné květy, ale je dost těžké spatřit tam celé pole květů.

To je důvod, proč lidé v Japonsku cestují do rozlehlého přírodního parku vzdáleného zhruba dvě hodiny od Tokia. Přímořský park Hitachi se rozkládá na ploše asi 864 akrů a obsahuje miliony nádherných květin, které každý rok rozkvétají a vytvářejí snové prostředí jako z pohádkové knihy.

#1

V parku najdou návštěvníci celou řadu rostlin, ale nejproslulejší je pole nemophily (hajnička), známé také jako baby blue eyes.

Uvnitř Miharashi’s Hill – jedné ze zahrad, které tvoří přírodní park – je asi 500 milionů nemofilů, které kvetou od dubna do května.

#2

Tato oblíbená destinace se nachází ve městě Hitachinaka v prefektuře Ibaraki a můžete tam vidět rozlehlé plochy barevných květů.

#3

#4

V zahradě zvané Miharashi’s Hill mají asi 500 milionů nemofil.

#5

Kromě baby blue eyes má pobřežní destinace také část s názvem Květná zahrada Tamago no Mori. Tato oblast připomíná holandskou krajinu – je tam 260 druhů tulipánů v různých barvách a také modely větrných mlýnů roztroušených po zahradě.

Barevný sortiment tulipánů vytváří v zalesněné oblasti fascinující vzory, které si turisté mohou při procházce po cestě prohlížet z různých úhlů.

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

Podívejte se na tato videa a dozvíte se více o parku:

#13

#14