Street art se poslední dobou rozšiřuje stále víc a víc. Nápisy, portréty nebo také jednoduché čmáranice zaplňují ulice velkých měst i odlehlých vesniček. Někdy se toto umění nesetkává s příliš dobrým ohlasem, a to hlavně kvůli vandalům, kteří bezmyšlenkovitě ničí cizí majetek. To ale není případ Evgeny Chese. Jedná se o jednoho z představitelů tohoto směru, který nám dnes vysvětlí, v čem to všechno spočívá.

Záměrem bylo udělat co nejkratší rozhovor s originálními prvky. A jak se to povedlo? Posuďte sami.

Kdo vůbec jsi?

Já jsem Evgeny Ches a jsem pouliční umělec z Moskvy.

O čem je tvoje práce?

Vždycky jsem rád experimentoval a nikdy jsem neomezoval sám sebe tím, že bych maloval jen na svislou stěnu. Rád maluji třeba dopisy. O takovém stylu jsem se dozvěděl přes graffiti.
Když můžu malovat, tak mě to uklidňuje a za to jsem vděčný.

9Y6T8MPU1ac


[adrotate banner=“63″]


Jak lidé vnímají tvé umění?

Jak to říct. Prostě jen doufám, že se jim líbí. O nic jiného nejde.

Co by si chtěl změnit na dnešní generaci?

Nic. Nová generace je vždycky o něco lepší, než ta předešlá. Ale děti by neměly používat internet a jíst v McDonald’s do jejich 18 let.

Ches_paper_2000-compressor

5CLwwH3o_hQ

xbfbdbf-compressorUrčitě si můžete pustit i zajímavé video z produkce tohoto sprejera. Jedná se o jeho návštěvu Španělska v roce 2015, kde společně se svými kamarády zpestřil tamní zdi a zároveň nám všem představil krásy Barcelony.

Jak Ches sám říká, tak umělci se často sami inspirují a ani o tom nevědí. Prostě jen vidí umění někoho jiného a některý z prvků použijí i u sebe. Když ale začínal on, tak tu internet ještě nebyl a vidět umění někoho jiného bylo velmi složité, a proto byl vývoj jeho stylu mnohem delší, než u ostatních.

Jak vnímáte street art vy? Dostane se toto umění do podvědomí ještě více lidí?