Indonésie je výjimečná země. Indonéské souostroví se skládá z více než 17 tisíc ostrovů, což z něj činí největší ostrovní stát na světě. S tak velkým množstvím malých ostrovů lze Indonésii právem považovat za skutečný ,,melting pot“ (česky ,,tavicí kotlík“) kultury, protože se zde mluví více než 700 různými jazyky.

Stačí se jen podívat na jeden malý ostrov Buton. Na tomto místě mají někteří místní obyvatelé zvláštní genetickou poruchu známou jako Waardenburgův syndrom, který ovlivňuje barvu pokožky, vlasů a očí. Může také způsobit ztrátu sluchu, ale v tomto konkrétním případě obdařil lidi pronikavýma modrýma očima.

Korchnoi Pasaribu, geolog a fotograf, který sám pochází z indonéského ostrova Jáva, dokázal zachytit okouzlující oči svých krajanů a poté zveřejnil záběry na svém Instagramu. Všimněte si, že toto není první kmen, který navštívil, ale je možná nejunikátnější.

Je třeba dodat, že Waardenburgův syndrom postihuje přibližně 1 ze 42 000 lidí, což je velmi vzácné.

,,Znám je od roku 2019, i když jsem je vyfotit až teď, 17. září 2020. Jsem rád, že jsem je (konečně) vyfotografoval,“ řekl Pasaribu.

Fotograf také pořídil několik velkolepých „tematických“ snímků souvisejících s ekologií a životním prostředím. Najdete je také níže.

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

Zdroj:  Instagram