Už jako dítě měl Felix Hernandez velkou představivost. Zamykal se ve svém pokoji a celé hodiny si hrát se svými hračkami. Nyní se z něho stal fotograf a digitální umělec, který si vydrží hrát pouze s neuvěřitelně realistickými maketami v digitálním světě. Hernandez vytvořil sérií snímků pro Audi, které mají zdůrazňovat luxus sportovního vozu R8. Ten se obvykle prodává kolem 4 miliónů korun českých, ale zmenšená maketa na fotografiích se vešla do směšné tisícovky. Přece si Audi nebude špinit jedno ze svých drahoušků, že?


[adrotate banner=“56″]


„Miluji manipulaci s fotografií a digitální umění. Ale to, co je opravdu cool, je fakt, že by většina lidí dokázala podobný snímek vyfotit i s klasických fotoaparátem. Ale já místo sněhové vánice používám pšeničnou mouku, pro pouštní scény zase mouku kukuřičnou. Přidám kouř nebo místo deště stříkám vodu ze spreje,“ komentuje svou práci Hernandez.

Na obrázcích níže nakoukněte do jeho procesu tvorby. Díky tomu, že se můžete podívat za oponu, plně oceníte složitosti tohoto umění. Je plné inovativní fantazie a smyslu pro pokročilé plánování. Díky těmto dovednostem dosahuje Hernandez nepochopitelných výsledků. Zajímala by vás takováto práce? Můžete se přihlásit do nějakého jeho semináře, který pořádá hlavně v Mexiku, ale sem tam vyjede i do světa.

 felixhernandez1 felixhernandez2 felixhernandez3 felixhernandezbackstage1 felixhernandezbackstage2 felixhernandezbackstage3 felixhernandezbackstage4 felixhernandezbackstage5


[adrotate banner=“56″]