Ještě vás čeká dovolená a stále jste si nevybrali destinaci s tím, že využijete některé z last minute nabídek?

Spousta letovisek z celého světa láká turisty na kouzlo daného místa, na jeho malebné scenerie, atrakce, výtečné místní jídlo, zábavu, … Určitě se vám však někdy stalo, že jste po příjezdu nebyli tak docela spokojení a vaše očekávání se od reality dost odlišovala. Na tyto výrazné rozdíly se rozhodl upozornit i belgický grafik, který vystupuje pod přezdívkou Monk.

Inspirací mu byl nález ilustrovaného plakátu o Palestině od Franze Krause z roku 1936. Říkal si pak, proč by i on nemohl vytvořit něco podobného, ve stejném stylu, ale s nastíněním aktuálních situací v daných destinacích. Na jeho plakátech se tak setkáváme se znečištěním, migranty, válkami a dalšími problémy současného světa.

Podívejte se na výsledky jeho práce do galerie. Stále pro vás vypadají tyto destinace tak lákavě?

i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-bagdad i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-bangkok i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-borneo i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-faroe i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-kolkata i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-lesbos i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-male i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-phuket i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-rio1 i-decided-to-make-some-accurate-travelling-vintage-posters-rio2