Voňavé, měkké, nadýchané, sladké. Palačinky. Kdo by nemiloval tuhle dobrotu. Normálně jsme však zvyklí na klasické kulaté, nažloutlé placky. Co byste ale říkali na to, kdyby vám někdo naservíroval palačinku ve tvaru lidského srdce, rybičky Dory, mistra Yody nebo třeba růže? Zdá se vám to nemožné? Seznamte se s pancake artem a zkuste vytvořit mistrovskou palačinku!

K vytvoření zcela originální palačinky vám přitom stačí pouze klasické těsto, potravinářská barviva, obyčejné kuchyňské náčiní a obrovská spousta trpělivosti, protože jak známo, prvních pár pokusů nejspíš nedopadne úplně podle vašich představ.

Při vlastní tvorbě se můžete inspirovat třeba těmito profesionály.


[adrotate banner=“61″]


Dancakes, to je dvojice kamarádů ze Saint Louis. Na svém YouTube kanálu vám představí výrobu palačinek ve tvaru známých postav, jak skutečných, tak těch filmových a seriálových.

Další palačinková dvojice, tentokrát otec a syn z Melbourne, si říká TigerTomato a je schopná z těsta vykouzlit téměř cokoli. Od kreslených postav až po lidské srdce.

Pro úplné začátečníky je však ideální YouTube kanál australské cukrářky známé jako Cake Style. Najdete zde totiž návod, jak krok za krokem připravit dokonalé palačinky ve tvaru růží.


[adrotate banner=“61″]