COVID-19 pozastavil obchodní procesy v mnoha zemích. Podniky trpí obrovskými ztrátami, protože jsou bez příjmu a musejí vyplácet mzdy a nájemné. Některé podniky se však potýkaly nejen s těmito problémy. Pokračujte níže a vše se dozvíte.

Obchod s koženými oděvy a doplňky v Malajsii nedávno otevřel své brány zákazníkům poprvé za dva měsíce od zavedení celostátní karantény a zjistil, že téměř celé jeho zboží zplesnivělo.

Uživatel Facebooku jménem Nex Nezeum nedávno sdílel několik fotografií různých kožených výrobků pokrytých šíleným množstvím plísně. Plesnivé byly boty, tašky, peněženky, opasky a dokonce i nábytek a podlahy.

V březnu přijala Malajsie kvůli pandemii COVID-19 nařízení o zákazu volného pohybu, známé jako lockdown. Podniky, jako je tento, byly až do odvolání uzavřeny.

Nicméně 10. května – 53 dní po zahájení uzamčení – stát zavádí volnější opatření, což umožňuje opětovné otevření podnikání za předpokladu, že zajistí sociální odstupy, dezinfekční opatření a další požadavky.

Ptáte se, jak se mohlo něco takového stát? Vysvětlení je jednoduché. Lidé na webu předpokládají, že se jedná o obchodní dům Metrojaya ve státě Sabah a že klimatizace byla na některých místech v obchodě vypnuta, aby se ušetřili peníze. Díky vystavení kůže dlouhodobé vlhkosti a nečistotě usazené v jejich pórech nastartovalo hnilobný proces, a na povrchu se objevila plíseň.

Zdroj: BoredPanda