[adrotate banner=“1″]

Asie je moje srdcová záležitost, zejména Thajsko. Dnes bych ráda každému, kdo se do této okouzlující exotické země chystá, dala tip. I když severní část nabízí skvělé cesty po stopách historie a pulzující Bangkok má vskutku neodolatelnou atmosféru, já mám nejraději zapomenuté ostrovy.

DSC04379

Tím, který bych vám dnes ráda představila, je Ko Bulon leh. Ostrůvek, který přejdete pomalou chůzí z jednoho konce na druhý za 15-20 minut, se vyznačuje neotřelou atmosférou. Nenajdete zde silnice ani automobily. Elektřina funguje pouze odpoledne a navečer. Vše zde plyne samovolným pohodovým tempem, které je pro Evropany většinou nepochopitelné.

DSC04386 DSC04387

Obyvatelé ostrova se živí vším možným – od pletení rohoží z palmového listí přes rybolov až po prodej ovoce. Na naše poměry za směšné částky předvádějí neskutečný servis.

DSC04423 DSC04475 DSC04488

Jednou se zábav, které ostrov nabízí je kayaking. Při dobrém počasí lze ostrov obeplout kolem dokola, pokud je vítr a zvedají se vlny, jde o zážitek plný adrenalinu.

DSC04533

Na své si zde přijdou i potápěči. Neponičené korálové útesy a hejna barevných ryb lákají pod mořskou hladinu každý den.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ostrov, kde si vyplníte všechny sny o přírodním aranžmá bez civilizačních vlivů a dopadů. Ostrov, který nenechá nikoho na pochybách, že skvělá dovolená se nemusí odehrát pouze ve čtyřhvězdičkovém komplexu. Ostrov, který se zaryje do paměti na hodně dlouho. To je Ko Bulon Leh.

DSC04394