[adrotate banner=“1″]

Každá země na světě má svůj jedinečný styl nebo zvyk jak přivítat nový rok. Podívejme se napříč světem na ta nejhezčí uvítání.

1. Austrálie, Sydney: V této zemi vědí, jak originálně přivítat nový rok. Začíná se před půlnocí neuvěřitelným rachotem zvonů, rohů, chrastítek a klaksonů. Druhý den je běžné kempovat na pláži při obědovém pikniku.

2

2. Velká Británie, Londýn: Zdejší lidé hodně sází na letité zvyklosti. První host, který přijde na Nový rok na návštěvu, musí být muž a neměl by mít rezavé vlasy. Samotné oslavy probíhají v centru měst, v Londýně se lidé shromáždí v Piccadilly Circus a Trafalgar Square, kde se čeká na slavnostní odbíjení půlnoci.

1

3. Francie, Paříž: Lidé zde Silvestra slaví formou rodinných večírků a hojně se setkávají s přáteli.

3

4. Německo: Lidovým zvykem je nechat poslední sousto na talíři ležet přes půlnoc, aby byl příští rok plný hojnosti.

4

5. Řecko: První den v lednu je v Řecku nazýván dnem sv. Basila. Sv. Basil je uctíván pro jeho vztah k dětem. První leden je ve znamení dárečků a pohádek.

5

6. Maďarsko: Lidé v Maďarsku pálí obětní podobizny, které mají reprezentovat smrt smůly a neštěstí.

6

7. Indie: První den nového roku je tzv. Festival světel. Lidé si vyměňují dárky a dokončují každou rozdělanou práci, což má přinést štěstí.

7

8. Japonsko: Zde se při příchodu prvního lednového dne lidé začínají smát. Smích je zde brán jako ukazatel štěstí v následujícím roce.

8

9. USA,NY: Zde lidé slaví veselím v ulicích nebo na párty a první den nového roku vítají polibkem. Již tradičně největší oslavy jsou na Time Square v New Yorku.

9