Fotografovat s reálnými zvířaty není nikdy příliš jednoduché. Není to jen tak dostat nápad na podobu fotografie se zvířaty, tak aby se líbila. Pro fotografa není jednoduché vyfotit snímek v ten pravý a jedinečný okamžik a už teprve není jednoduché pro modelku se zvířetem pózovat. Pokud jde o typická domestikovaná zvířátka, nebývá to zase tak hrozné. Horší to pak je s takovými prvoplánově neoblíbenými zvířátky, jako jsou pavouci nebo třeba hadi. No a představte si, že jste modelka a přijdete do práce a hle – máte fotit s medvědem, s živým medvědem. Ruská fotografka Olga Barantseva dokázala něco velmi originálního. Měla dvě hodně odvážné modelky a jednoho velkého hodného medvěda. V zasněženém lese nedaleko Moskvy nafotila sérii snímků, které vypadají jako byste je vystřihli z pohádkového příběhu.

Medvěd, který na snímcích figuroval, se jmenoval Štěpán. Věřte tomu nebo ne, váží více než 600 kilogramů a když se hodně nazlobí a postaví se na zadní, dosahuje výšky přes dva metry.

Štěpán byl zachráněn majitelem cirkusu Yurym Panteleenkem ze spárů lovců, kteří se specializovali přímo na lov těchto mohutných zvířat. Ačkoli byl vychován v cirkuse, nebyl drezurován tak, jak to známe z mnoha jiných cirkusů.

Aby na snímcích pózoval, přesně tak jak si fotografka přála, byly mu házeny sladké sušenky a mozzarella. V konečném výsledku to pak vypadá, jakoby právě zuřivě řval do hlubin lesa. Díky tomu, že je na lidi zvyklý od věku medvíděte a v pokročilých letech si na ně zvykl dokonce tak moc, že je bere jako členy smečky, nebyl pro modelky až takovým ohrožením. I když u tak velkého zvířete, které má stále divoké pudy, lze jen těžko odhadnout každou minutu jeho chování.

Lov medvědů v Rusku

Tato série fotografií byla nafocena jako součást kampaně, která se věnuje boji proti lovu divokých medvědů. Ti jsou dodnes hojně loveni a za největší trofeje jsou považovány lebka, kůže a penisová kost. Medvěd je však dodnes právě v Rusku něco jako národní symbol. Je často znázorňován – ať už v karikaturách a nebo například jako maskot různých sportovních týmů.

[adrotate banner=“12″]

Olga Barantseva

Bear hugs models

Bear hugs models

OlgaBarantseva8

Bear hugs models

OlgaBarantseva4

OlgaBarantseva2

OlgaBarantseva6

OlgaBarantseva10