Ať je v dnešním světě možné cokoli, ani 3D tiskárna nedokáže vyrobit živé tvory. A už vůbec ne volně žijící giganty, kteří jsou symbolem naší živé planety. S touto myšlenkou přichází reklamní agentura Young & Rubicam Paris, chtějí ilustrovat nezastupitelnou povahu ohrožených druhů v přírodě. Je to součást kampaně pro Mezinárodní fond pro ochranu zvířat (IFAW) poukazující na nenahraditelné a nevratné aspekty zabíjení volně žijících živočichů. 


[adrotate banner=“56″]


v reklamě je cílem vypracovat srovnání mezi technologií, která může snadno vytvářet jakékoli věci, jako je 3D-tisk, a křehkostí života zvířat. Podmínka života není tak jednoduchý, jak se zdá. A bez živých exemplářů není reprodukce možná. Na fotografiích jsou ilustrovaná tři zvířata – slon, velryba a orangutan. Na zbytky jejich těl se má tiskárna pokusit vybudovat nové vrstvy živé tkáně. Na první  pohled je jasné, že se jedná o nemožnou věc.

 young-rubicam-IFAW-campaign-3D-printed-animals-designboom-11 young-rubicam-IFAW-campaign-3D-printed-animals-designboom-10young-rubicam-IFAW-campaign-3D-printed-animals-designboom-13young-rubicam-IFAW-campaign-3D-printed-animals-designboom-12  young-rubicam-IFAW-campaign-3D-printed-animals-designboom-15


[adrotate banner=“56″]