Hra Pokémon Go se bezesporu stala fenoménem, na kterém se nejedna společnost rozhodla postavit své aktuální zisky. Vtipy, oblečení a mnoho dalšího teď oplývá tématikou roztomilých kreslených postaviček z 90. let. Ne všichni umělci však touží po penězích a provizích z prodeje, i mezi talentovanými lidmi se totiž najdou zlatá zrnka, toužící pouze po vlastní spokojenosti.

Americká studentka Amanda Pherson celý život toužila dělat umění – a taky ho dělala. Když byla dítě, rodiče si z ní dělali legraci, že bude muset všechny své kresby mořských panen a jednorožců, protože jednou bude slavná. Slavnou ve smyslu populárnosti se sice nestala, ale s maturitou na škole, hodnocené jako pátá nejlepší v celé USA se vyšplhala opravdu vysoko.


[adrotate banner=“1″]


Po přijetí na tuto školu se stále hledala, chodila na kurzy kreslení a malování a prozkoumávala taje malířského světa. Až po maturitě jí došlo, že se chce vlastně věnovat digitálním ilustracím. Začala svá díla zveřejňovat na Instagramu a k jejímu překvapení se ozývaly reakce lidí. Právě proto se znovu doopravdy ponořila do umění. Jak mi sama napsala, snaží se vytvořit tři až šest obrázků za týden a její maminka si z ní dělá legraci, že na jednorožcích začala jako dítě a teď, jako dospělá, v tom stále pokračuje.

Inspirace Pokémony se v její hlavě nezrodila jen tak – jako malá byla touto sérií posedlá a chtěla lidem ukázat krásu a jedinečnost jednotlivých postaviček. Vše, co by je mohlo reprezentovat a vyjadřovat jejich originalitu umístila do jejich nitra, jako do proskleného terária.

Přemýšlí o tom, že by udělala další řadu těchto malých kamarádů, ale pouze ve svém volném čase, jelikož se naplno musí věnovat zkouškám a svým budoucím projektům, jako například sérii odznáčků, které teď nedávno vyslala na světlo světa.

Jako poslední obrázek článku se objevuje jednorožec, taktéž v duchu terária. Sice to není Pokémon, ale uchvátil mě natolik, že jsem jej jednoduše zveřejnit musela.

Na více z její práce se podívejte zde: Instagram | Webové stránky

Schválně, poznáte je všechny?

bulbasaur butterfree charmander jednorozec  squirtle


[adrotate banner=“1″]