Gabriele Dabasinskaite je profesionální fotografka, která se proslavila tvorbou krásných a jedinečných mandal s novorozenci v jejich středu. Již téměř deset let spojuje svou vášeň pro fotografování s láskou k přírodě a novorozencům a vytváří ohromující umělecká díla, která zachycují nevinnost a krásu života.

Nedávná výstava Dabasinskaite „The Search Of The Inner Child“, která se konala v roce 2022, je důkazem její oddanosti k tvorbě. Práce pro ni není jen zaměstnáním, ale i formou terapie a meditace. Každé miminko vidí jako středobod své skládačky a každé focení je jedinečné a přizpůsobené rodině, se kterou v té době pracuje.

Zdroje: Gabriele Dabasinskaite | Instagram | Facebook | boredpanda

#1

Inspiruje se z přírody a k vytvoření jedinečného vzoru používá přírodní materiály, jako jsou listy, mořské mušle, kameny nebo květiny. Začleňuje ale do mandal také potravinářské prvky nebo ručně vyráběné papírové dekorace, přičemž vždycky dbá na detaily vhodné pro každé roční období.

#2

#3

Umístění novorozence do středu mandaly podle vyjádření umělkyně nejen zachycuje krásu a jedinečnost fotografovaného dítěte, ale také symbolizuje důležitost spojení s naším vnitřním dítětem.

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

#18

#19

#20