V roce 2012 si americká firma Royal Caribbean International objednala již svou třetí loď a zakázka to byla vskutku lukrativní. Harmony of the Seas, jak byla loď pojmenována, stála celou miliardu eur, tedy přibližně neuvěřitelných 27 miliard korun. Jedná se o největší výletní loď současnosti, za což sám hovoří fakt, že plavidlo má kapacitu až osm tisíc lidí, přičemž dva tisíce z nich tvoří posádku a zbylých šest cestující.

S trochou nadsázky se dá říci, že velikán Harmony of the Seas je takovým malým městečkem. Ptáte se, kterými aktivitami si v tomto malém pojízdném městečku během plavby můžete krátit čas? Tak se na to pojďme podívat.

Nabídka nejrůznějších vyžití tu je skutečně pestrá. Pokud patříte k milovníkům dramatu, můžete si klidně zajít na nějakou hru, protože loď má své vlastní divadlo. Dále je zde k nalezení ledová plocha či kasino. Zajímavostí je potom bar. Zajímavý je proto, neboť jeho obsluhu netvoří lidé, ale pouze roboti. Až si tedy dáte studený drink, který vám předtím namíchá robotický barman, můžete odejít relaxovat do jednoho z bazénů, protože plavidlo jich nabízí hned několik. Pokud cestujete s dětmi, ani ony se nebudou nudit. Na lodi se totiž nacházejí dětské atrakce.

A nyní několik technických údajů. Harmony of the Seas má dohromady 16 podlaží. Co se týče délky, měří 362 metrů a na výšku 70 metrů. Její váha přesahuje hodnotu 120 tisíc tun.

Loď je v současné době prozatím v testovacím provozu. Na svou první plavbu vyrazila teprve letos na začátku března. Plavit se v rámci této zkušební plavby má z Barcelony přes Mallorcu a Marseille k italskému pobřeží a pak zase zpátky. Jak vypadalo vypuštění tohoto giganta na moře, se můžete podívat v následujícím videu.

Pokud vás zajímá, jak asi vypadá a probíhá stavba takové výletní lodi, pak zhlédněte druhé video, tentokrát časosběrného formátu.