Snad každý milovník Vánoc touží po magické výzdobě, která jej přivede do té správné nálady. Ale nezapomínejte, že nic se nemá přehánět – z dekorace hýřící červenou a zelenou barvou se snadno může stát ošklivý kýč. Pokud se ale necháte inspirovat výzdobou, která je typická pro skandinávské státy, váš domov bude překypovat klidem, mírem a harmonií.

Nejtypičtější barvou je pro skandinávské Vánoce jednoznačně bílá – s lehkými červenými a pšeničnými prvky. Důležité je zaměřit se na přírodu a podomácku vyrobené ozdoby. Počet doplňků a různých serepetiček držte na minimu, protože jednoduchost je opravdu klíčová; vyvarujte se tedy všeho pompézního a křiklavého.

[adrotate banner=“9″]

Na jídelním stole by neměly chybět větvičky – můžete je dát do obyčejné sklenice a obklopit svíčkami.

79ideas-living-roomstmatbojjjrdstor
Ozdobte si i pár větviček ve sklenici s vodou a umístěte je do ložnice nebo do kuchyně. A protože k Vánocům po skandinávsku jednoznačně patří DIY, podle své fantazie si vyrobte adventní kalendář.

simple-and-modern-Christmas-decorSans titre 6Soba ze starých krabic si můžete snadno vytvořit s touto šablonou.

Sans titre 5Oblíbené jsou v severních zemích i věnce, které se věší na okna.

12-730x1024   13871024482104_w1920h1440 a196
Kromě větviček nezapomínejte i na svíčky a šišky.

cathrines-hjerterom-scandinavian-style-table-decoration clipper_1323095089_Kerstboom-in-landelijke-huiskamer decorating-christmas-tree-cake- http---www.banffkiosk.com-natural-scandinavian-christmas-decoration-style-cool-scandinavian-christmas-decoration-style-Vánoční světýlka můžete používat různě – nemusíte se omezovat jen na stromeček. Obvykle se věší na poličky, do rohu pokojů anebo se dávají do sklenic.

[adrotate banner=“9″]

http---www.banffkiosk.com-natural-scandinavian-christmas-decoration-style-chic-scandinavian-christmas-decoration-style- Chrsitmas Tree 6 idee_addobbi_natale_2013_consigli_fashion_blogger_come_addobbare_casa_nicoletta_reggio-6638b6-890x890 Little Miss Homes726 nordic-house-xmas-decoration original_PIPPINS_CHRISTMAS_2011_-_0009_Layer_69 original-popup-store_main   Sans titre 6f
[adrotate banner=“9″]

Swedish-Christmas

Zdroj