Chcete se bát? Ponořujete se rádi do jiných světů oplývajících štiplavým nadpřirozenem a bájnými historkami? Pokud ano, možná by nebylo od věci, abyste navštívili jedno z muzeí strašidel, která se vyskytují na našem území. Adrenalin se vám tam napumpuje do žil a obejme vás tajuplná mlha, z níž se budou vynořovat  hororově-pohádkové postavy.

Pojďte se podívat na seznam strašidelných muzeí, do kterých můžete zavítat.

 

  1. Muzeum pražských pověstí  strašidel

V tomto muzeu můžete zároveň přičichnout k zatuchlým pražským legendám a setkat se v tváří tvář s duchy a chladivými přízraky. Bude vám dovoleno vstoupit do sklepních prostor ze 12. století, jejichž úkolem je navodit atmosféru noční Prahy, kde na vás v černotě číhá 25 nejznámějších strašidel našeho hlavního města.

 

2. Olešnické muzem strašidel

Bylo postaveno ve sklepeních bývalé ledárny, které se nacházejí pod bývalým hřbitovem z počátku 19. století. Pekelné brány muzea byly pro veřejnost otevřeny v roce 2003.

3v4o7119

Nevěsta v rakvi a její děsivý příběh, který se odehrál v domě č. 116 v Olešnici. olesnice.cz/olesnicke-muzeum-strasidel

3v4o7115

Divoženka z olešnického Návrší. Jedna z těch, které měly v zálibě krást novorozence olesnicke-muzeum-strasidel

3. Muzeum strašidel v Plzni

Nachází se v centru Plzně v podzemních prostorách již zbořeného domu ze 16. století. Návštěvníkům nabízí pohled do zapomenutého světa husí kůži nahánějících pohádek a dávných kouzel.

 

4. Muzeum strašidel v Pelhřimově

Je možno jej najít ve středověkém sklepení v samotném centru města. Jsou v něm vystaveny repliky nadpřitozených bytostí, jež se v okolí Pelhřimova vyskytují či vyskytovaly. Vše je prý doloženo vyprávěním očitých svědků či zapsáno ve vlastivědných sbornících.