Říká vám něco jméno Casey Neistat? Jedná se o tvůrce populárních Youtube videí, kterého sleduje každý den několik milionů diváků po celém světě. Za klíčové datum v jeho kariéře můžeme označit 24. března 2015 (zároveň i den Caseyho narozenin), kdy se rozhodl, že bude natáčet každý den ve svém životě. Je neuvěřitelné, že to opravdu zvládá a jeho videa o průměrné délce 10 minut se těší stále větší sledovanosti.

Na začátek je důležité říct, že jeho život nebyl vždycky úplně jednoduchý. Casey se narodil a vyrostl v New London, Connecticut. V 15 letech ho rodiče vyhodili z domu a on se rozhodl opustit střední školu. V 17 letech měl první dítě (Owen Neistat), a až do svých 20 let žil v přívěsu, nucen živit se umýváním nádobí. O 5 let později se ovšem přestěhoval do New Yorku, kde začala jeho umělecká kariéra.

casey-neistat-casemod-10

První mediální úspěch sklidil v roce 2003 videem iPod’s Dirty Secret, kde odhalil marketingovou strategii Applu, která dokazovala, že každý iPod se nenávratně vybije za 18 měsíců a nejde jinak, než si produkt zakoupit znovu. Na základě tohoto videa musela firma změnit garanci baterií pro iPod a na Caseyho se upřela pozornost známých novinářů.
Casey se i nadále věnoval problematice nekvalitní techniky a špinavostí ze stran korporací ve svém vlastním pořadu. Zanedlouho přišla nabídka na působení v HBO, kde se svým bratrem tvořili hlavní hvězdy pořadu The Neistat Brothers.

wallpaper-the-neistat-brothers-1600

V roce 2010 začala Caseyho Youtube kariéra. Jeho tvorba se zaměřuje na každodenní život, kde sdílí s diváky všechny své zážitky. Každé video je něčím jiné, originální a všechna přesahují svou kreativitou většinu ostatních tvůrců. Velice populárním videem se stala jízda na prkně po zasněženém New Yorku, které se dnes těší více než 13ti milionům zhlédnutí.

J55uZ0z

Jeho dalšími projekty je například aplikace Beme (přes kterou lze posílat video zprávy), která se poprvé představila na trhu v červenci 2015 pro Android a v březnu tohoto roku také pro iOS.
Beme společně s Youtube vynesli tomuto tvůrci už několik milionů $.

dscf3124