Je tady Movember 2014! V posledních letech jistě potkáváte stále více mužů, kteří jakoby ztratili zábrany a nechali si během listopadu narůst knír. Možná se divíte proč, možná Movember znáte. Možná jen nevíte, kde se tady vzal. Pojďte s námi projít pár základních otázek kolem této akce.

Jak to všechno začalo?

Výraz „Movember“ byl pronesen poprvé v roce 1999. Skupina mužů z Adelaide v Austrálii zde představila svůj nápad, nechat si v listopadu narůst knírek pro charitu. V rozhovoru řekli, že tato myšlenka se zrodila jednoho večera v místní hospodě. Později 80 mužů založilo „Komisi pro Movember“, v prvním roce pomohli RSPCA (Australská společnost pro ochranu zvířat) prodejem triček se sloganem „Growing whiskers for whiskers“. Toto hnutí se brzy rozšířilo po celé Austrálii.

[adrotate banner=“1″]

V roce 2004 se jiná skupina mužů z Melbourne rozhodla uspořádat akci, během které si třicet mužů nechalo za třicet dnů narůst knírek. Chtěli tak zvýšit povědomí o rakovině prostaty a depresích u mužů. Z této skupiny později vznikla světově známá charita Movember Foundation.

featured_movember

Jak se zapojit?

Začít se musí registrací na stránkách movember.com. Po registraci si můžete založit vlastní tým nebo se zapojit do komunity. Pak už jen stačí hladce se oholit a 1. listopadu začít s pěstováním toho nejlepšího kníru. Ale pozor, plnovousy a bradky jsou zakázané.

Pokud jste žena, nezoufejte, i vy se můžete zapojit. Podporujte svého muže, šiřte povědomí o Movemberu a pomáhejte vybírat peníze na dobrou věc.

Vision_CZ

Kde všude jsou?

Movember Foundation působí v 21 zemích světa. Česká republika se připojila již v roce 2007, a to po boku států jako USA, Velká Británie a Kanada. V Čechách spolupracují s nadačním fondem Muži proti rakovině.

Kolik zvládly vybrat?

Od svého vzniku Movember Foundation celosvětově vybrala více jak 174 milionů USD. V roce 2012, kdy se do projektu zapojilo 1,1 milionů lidí, se vybralo více jak 95 milionů USD.

Jaký zvolit styl?

To už je čistě na vás. My vám můžeme pouze dát inspiraci.

movember

[adrotate banner=“1″]

A pokud nevíte, jak byste s knírkem vypadali, můžete si ho vyzkoušet. Stačí, když si následující obrázek vytisknete ve formátu A4, knírek vystřihnete a nalepíte na špejli. Pak stačí zrcadlo a můžete obdivovat svoji mužnost.

01-movember-sablona

Šablona knírků