Pařížský umělec Christophe Guinet, uměleckým jménem Monsieur Plant, spojil kultovní tenisky Nike (i s jejich sloganem Just Do It!) se svou vášní a tou jsou rostliny. Ve svém projektu upravil nejenom tenisky ale i známý slogan, který v jeho pojetí zní Just Grow It!. Že je toto spojení zvláštní? No inu, mladý umělec chtěl tímto překlenout opět kousek z propasti mezi konzumním světem a matičkou přírodou. Propast, která dle jeho slov stále narůstá.

[adrotate banner=“12″]

Jak začala Tvá práce s květinami?
Už je to více než deset let, co pracuji v „květinovém vesmíru“. Vlastně to začalo hned v mém dětství, vždy jsem byl v kontaktu s přírodou. Moje maminka byla vášnivou zahradnicí, tak asi od ní. A také to asi pramení z mé návštěvy Indie, kde jsem se opravdu našel. Ve svém umění používám opravdové přírodní materiály. Neuspokojují mne takové ty zamrzlé objekty například v malbě nebo podobně. Na této práci z rostlinami miluju tu pomíjivost, ten životní cyklus.

workinprogress_lulu_love_just_grow_it_monsieur_plant_facebook

 

Jaký byl Tvůj první projekt?
Poprvé jsem osázel zničené tenisky červeným lučním mákem. Pak jsem to vyfotografoval a sdílel na internet. Mělo to neuvěřitelnou odezvu. Chtěl jsem v tom pokračovat s dalšími použitými teniskami a tak vlastně vznikl projekt Just Grow It.

A co bys nám tedy řekl o tomto projektu? Jaký dopad to má na lidi, s jakými reakcemi jsi se setkal?
Můj projekt Just Grow It! jsem začal už asi před rokem, právě když jsem se vrátil z Indie. Uvědomil jsem si, že žít právě tímto okamžikem je pro mě prostě to nejdůležitější. Při svých hodně dlouhých procházkách lesem se nechávám inspirovat přírodou. A právě tak jsem spojil tenisky a květiny – jsou pak zdobeny různými rostlinami v závislosti na tom, jaké bylo roční období a jakou náladu jsem v ten moment měl.
Fotografie měly velký úspěch, protože hned po jejich zveřejnění na internetu mne oslovilo mnoho médií s dovolením o jejich publikaci.

Tvůj život je tedy plný rostlin, kterou máš nejraději?
Rostliny jsou opravdu velmi důležitá součást mého života. Uklidňuje mne vidět je růst a starat se o ně. Vždy jsem miloval a obdivoval orchideje. Svoji první jsem dostal v 15 letech. A nyní mne velmi zajímají tropické rostliny.

justgrowit_lichenwood_lululove_monsieur_plant_6

Shoe13

Tenisky z projektu Just Grow It!

mrplant1

justgrowit_lichenwood_lululove_monsieur_plant_4

Shoe7

Shoe6

Shoe3

little_flower_plant_monsieur_plant_dating