Některé státy dbají na tradice víc, než je zdrávo, některé naopak skoro vůbec. Mongolsko je tím prvním případem, a tak už prakticky není divu, že některé dívky ve věku pěti let jsou zde odváděny z domu, aby porozuměly umění hadích žen. V Mongolsku je tato tradice opravdu dlouholetá, takže pro rodinu není tato situace skličující a smutná, ale naopak je znakem prestiže a hrdosti. Od konce komunismu v roce 1992 se toto umění vyšplhalo na tak vysoký level, že splňuje všechny požadavky dnešní doby na to, aby se lidé dobře bavili.


[adrotate banner=“66″]


Školám tohoto zaměření jde především o to, aby studentky byly ohebné, a tak nedělá rozdíly v tom, jestli jsou děti ve třídě zámožné, nebo ne. Bohužel, většina z nich není, a tak během roku, kdy se opravdu tvrdě trénuje, si jen ty bohatší mohou dovolit jet za rodinou – a to stále jen o prázdninách. Ty nejchudší vidí svoji rodinu třeba jen pár dní do roka, pokud mají štěstí.

Tato kariéra není nic sluníčkového, jelikož flexibilita je omezená věkem, takže se nedá mluvit o dlouhodobém poli působnosti. Dívky zde podléhají přísnému režimu, jídlu na příděl a neuvěřitelnému psychickému vypětí. Není tedy výjimkou, že prvních pár měsíců většina dívek zde propláče. Pro rodinu je to však neuvěřitelná pocta a úspěch.

Mongolské hadí ženy jsou známé po celém světě, a také ve svém oboru nejlepší. Už jako studentky jsou podmaněny psychickému nátlaku, aby dokázaly být skvělé, mohly cestovat po vystoupeních a tím vydělaly nějaké peníze pro svoji chudou rodinu. Jsou povolávány na vystoupení, tance, do cirkusů, aby tam ukázaly, do jak neuvěřitelných poloh dokážou své tělo zamotat. Nedá se to srovnávat s akrobacií, jelikož požadavky na ohebnost, které zde mají, jsou daleko za limitem baletu nebo gymnastiky.


[adrotate banner=“66″]


Z tohoto stylu života samozřejmě mohou vzniknout, a také vznikají, četné trvalé následky, jako poranění beder nebo problémy s krční páteří. Ovšem – pokud na sobě dívky tvrdě pracují, odměnou jim jsou vystoupení ve městech jako Singapur nebo Las Vegas. Těžko říct, jestli však všechno úsilí a teror stojí za slávu městských světel.

 

Více si o tomto tématu můžete přečíst na webu AllDay; zdroj úvodní fotky: Natalie Behring