Pokud byste si chtěli odpočinout v klidu mezi stromy, Maidla Nature Villa  by pro vás byla ideálním místem. Klidu si v ní užijete podle libosti a asi vás tam nebudou rušit žádní kolemjdoucí. Nedá se tam totiž dostat jinak než lodí. Hotel – dřevěnou chatu najdete na místě starého estonského panství poblíž bažiny. Tamní prostředí je popisováno jako „místo, kde se příroda snoubí s historií.“

Dřevostavba Maidla Nature Villa byla navržená architekty estonského architektonického studia b210. Má rozlohu jen 28 metrů čtverečních, je to tedy opravdu miniaturní hotel. Ostatně, vejde se tam jen jeden apartmán. Během svého pobytu může návštěvník prozkoumat jak přírodní památky, tak nedaleké panství z 15. století – obojí „vypráví příběh estonského ducha“. Podle tvůrců je nejdůležitějším úkolem této malé hotelové chaty zprostředkovat kontakt návštěvníků s přírodou. O tom, že jejich záměr byl úspěšný, svědčí to, že miniaturní hotýlek je pravidelně obsazený po celý rok, bez ohledu na roční období.

Maidla Nature Resort nabízí moderní chatu, kde mohou hosté obdivovat estonské mokřady a přírodu.

#1

Použitými materiály, barvou i provedením stavba dokonale zapadá do okolní přírody. Při jejím navrhování museli tvůrci počítat s každým centimetrem, protože místa tu není nazbyt. Přesto je ale pobyt zde komfortní a pohodlný.

Hotelový pokoj je vybaven promyšlenými úložnými prostory, minibarem, kuchyňskou linkou s kávou a čajem a dokonce i krbem, který je ideální pro útulné noci uvnitř. Velké skleněné panely od podlahy ke stropu zajišťují, že hosté jsou vždy vizuálně spojeni s krajinou.

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

Přírodní středisko Maidla: Website | Instagram | Facebook

b210 architekti: Website | Instagram | Facebook

Mari Hunt:Instagram | Facebook