[adrotate banner=“1″]

Plavání se žraloky může znít jako čiré bláznovství. Pro někoho je možnost nechat se ponořit v kleci mezi žraloky bílé top adrenalin, já však doporučuji variantu, při které kromě zrychleného tepu zažijete i pocity opojného štěstí. A hlavně budete mít celý život na co vzpomínat. V Thajsku, na ostrově Tao, je kouzelná zátoka. Jmenuje se SHARK BAY a je lemovaná bílou kouzelnou pláží porostlou kokosovými palmami. Je v ní na jedné straně pár rezortů rodinného charakteru a na straně druhé, ve stráni nad mořem, i pár luxusnějších bungalovů k pronájmu. Při příjezdu na toto kouzelné místo, kde se sotva zavlní mořská hladina, se zprvu zdá název zátoky jako marketingový tah majitelů ubytování. O to větší překvapení je zjištění, že název pravdivě popisuje realitu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Už desetiletí se sem několikrát za den vrací desítky žraloků, a to až na mělčinu k plážím. Žralok černoploutvý má teritoriální cítění a vyhledává tudíž stále stejné lokality. Je sice dravý, ale pro člověka nebývá nebezpečný. Přesto jeho rozměry budí pod vodou úctu, běžně jeho délka dosahuje ke dvěma metrům. Je zde na denním pořádku vidět tmavě šedé stíny blížící se pod hladinou k pobřeží. A to je impulzem vzít šnorchl, brýle, ploutve a vydat se vstříc nevšedním zážitkům, které v člověku zůstávají po celý zbytek života.

800px-Carcharhinus_melanopterus_bora_bora

10746547_10204173327871195_1102897579_o

Až vás to omrzí, stačí se natáhnout na přírodní rohož na dřevěné podlaze vyhlídkové restaurace ve stráni. A během toho, co budete popíjet zelený čaj, můžete tyto majestátní dravce v klidu dál pozorovat. Z tohoto místa zálivu dokonce pěkně z výšky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA