[adrotate banner=“31″]

Michael Murphy je tvář známá především v Americe. Jeho složité instalace z desítek vrstev byly publikovány v časopisech jako jsou Washington life, Art for Obama či Time, kde je mimochodem k dnešnímu dni nejlépe placeným umělcem roku. Své práce vystavuje po celých Spojených Státech a čtyři z nich mají dokonce stálé místo na veřejnosti v Clevelandu. Jeho fanoušci vlastní soukromé sbírky v Curychu, Amsterdamu, Paříži či Berlíně.

mm

Podstatou Michaelovy expresivní tvorby je umění pracovat s prostorem, vnímat jeho hloubku a vyjádřit ji vrstvami, které musí být od sebe vzdálené přesně na milimetry. Michael k tomuto účelu používá prakticky cokoli; portréty tvoří z log světových značek, piktogramů, míčků – zkrátka čehokoli, co se dá zavěsit na lanko.

V posledních dvou letech Michael spolupracuje se sportovní značkou Nike a vytváří umělecká díla, která jsou středobodem pro maloobchodní prostředí zahrnující jeho stylistický přístup. Představíme vám některé z jeho instalací, které vytvořil během posledních pěti let.

FROnt2

Gold Jumpman Instalace stvořená z pozlacených hliníkových desek ve tvaru bot. Instalace je středobodem v obchodě Nike v Chicagu.

front_close IMG_5268 IMG_5267

P1370071

Na první pohled se vám portrét může zdát jako koláž. Pro zajímavost se podívejte na video, které dokazuje, jakou přesnost a trpělivost Murphyho umění vyžaduje.

1

In God We Trust – výstava v Národní Galerii ve Varšavě, Polsko. Kříž je tvořen desítkami dřevěných desek nápadně symbolizujících v dobrém i zlém Ameriku.

3

god-3_4

[adrotate banner=“31″]

berlin-b

Další výsledek Murphyho spolupráce s Nike. Postava Jordana Chandelierse v Europa Center v Berlíně.

lebron3

lebron4

berlin-a

stj1 STJ

obamafront

obama2

Všechny vrstvy Baracka Obamy hezky vedle sebe.

crucifix

cross

[adrotate banner=“31″]