Pokud jste se někdy zajímali o světovou ekonomiku, nebo konkrétně o Irsko, pravděpodobně už jste někdy zaslechli pojem „Keltský tygr„. Takto se přezdívá období od 90. let do roku 2006, kdy Irsko zažívalo období obrovské ekonomické prosperity. Ta byla způsobena především investicemi amerických společností jako je Apple, Dell, Google nebo Microsoft, které si tam nechávaly stavět sídla. Při americké hospodářské krizi však investoři nebyli schopní domy prodat, nebo je dokonce dostavět – a tak zůstaly ležet ladem.

[adrotate banner=“9″]

Valérie Anex je Irka, která ale vyrůstala ve Švýcarsku – když se vrátila domů, překvapilo ji, kolik měst duchů po celém Irsku je, a tak se je rozhodla zdokumentovat. A to především ve snaze donutit lidi, aby si kladli otázky jako „Co se stalo? Co vedlo k tak absurdní situaci? Jak je možné vybudovat města a nechat je prázdná?“

Forest Park, Kinlough. Armada Cottages, Bundoran. The Waterways, Keshcarrigan.Forest Park, Kinlough. Battery Court, Longford. Mac Oisin Place, Dromod. Holly Park, Leitrim Village. Bailieboro Road, Virginia. Battery Court, Longford.
[adrotate banner=“9″]
Zdroj