Sochařka a výtvarnice Luo Li Rong je známá daleko za hranicemi své rodné Číny. Pracuje s různými materiály: hlínou, kamenem a dokonce i sklem, ale její srdce vždy patřilo bronzu.

Rukopis této umělkyně dobře znají nejen znalci v oblasti současného umění, ale i znalci krásy. Z těžkého bronzu odlévá Luo Li Rong překvapivě elegantní sochy, které vypadají jako opravdové.

Zdroj: Instagram

#1

Luo Li Rong se narodila v roce 1980 v Hongqi City v provincii Hunan. Od dětství věděla, že se chce věnovat malbě a sochařství, a tak systematicky kráčela za svým cílem a odmala rozvíjela přirozený talent. Po ukončení školy v roce 1998 nastoupila na Changsha Academy of Arts, kde se jejím mentorem stal slavný umělec Xiao Xiao Qiu.

#2

#3

Jako sochařka se stala známou již během svého studia – její díla byla instalována v roce 2003 v parku Da Lian krátce před zahájením olympijských her v Pekingu.

#4

#5

Po absolvování CAFA se Luo Li Rong přestěhovala do Francie a nějakou dobu žila a pracovala v Paříži. Nyní se sochařka a její manžel usadili v italské Bologni, kde si otevřeli dílnu na odlévání bronzových soch.

#6

#7

#8

#9

#10

#11

Luo Li Rong se netají tím, že si Itálii nevybrala náhodou – je vášnivou obdivovatelkou renesance a vždy chtěla být co nejblíže nesmrtelným dílům velkých mistrů, která ji inspirují.

#12