[adrotate banner=“18″]

Omalovánky pro dospělé jsou novým hitem u nás i ve světě a objevuje se stále více jejich tvůrců. Čím to, že záliba ve vybarvování tolik stoupá? Dost možná je to spojeno s digitální a uspěchanou dobou, kdy posadit se, vzít do ruky pastelky a jen tak si malovat, je ten nejlepší relax.

Na pultech se také objevují knihy plné mandal určených k vymalování. Mandala, což je v překladu magický kruh, je symbolem rovnováhy a harmonie. Toto umění se vyskytuje již dlouhá léta, první mandaly se objevily dokonce už v době paleolitu a lze je najít také na půdorysu staveb starého Egypta či Babylonu. Magický kruh je také půdorysem nejvyšší budovy v Dubaji. V obrazcích se setkává element ženské (barva) a mužské (tvar) energie, které mají utvořit dokonalý celek, působící pozitivně na lidskou duši. 101 mandal pro krásný den si můžete vymalovat třeba v knize vydané nakladatelstvím CooBoo.

Krásné omalovánky od talentované britské ilustrátorky a umělkyně Johanny Basford jsme vám již představili, podívat se na ně můžete tady. Její Secret Garden (Tajná zahrada) se na Amazonu stala jednou z nejprodávanějších knih. Ve Velké Británii má úspěch Art Therapy Colouring Book (Arteterapeutické omalovánky) s podtitulem Use your creativity to distress (Využijte svou fantazii ke zmírnění stresu). V českém prostředí můžeme omalovánky zaznamenat třeba i na stránkách časopisu Praktická žena – Kreativ.

Omalovánky, o které je velký zájem, vytvořil také Kerby Rosanes. O tomto doodle masterovi jsme se už zmínili v souvislosti s (pro něj již typickými) sešitovými kresbami – Sketchy Stories. Tento čtyřiadvacetiletý filipínský umělec si dříve kreslil jen pro zábavu, zkoušel kreslit komiksy, používat vodové barvy i tvořit nástěnné malby, ale jeho kresba fixami nakonec svět natolik nadchla, že se mu stala profesí. První kniha Kerbyho Rosanese – omalovánky s názvem Doodle Invasion – byla vydána již v roce 2013 a zaznamenala mezinárodní úspěch. V současné době připravuje tento mistr kresby druhý díl, Doodle Invasion Volume 2.

Nechte se inspirovat a pokud tomu tak již není, nikdy nepřestávejte doufat, že to co vás baví, vás může i živit. Nad čím budete (třeba právě s pastelkami v ruce) do té doby relaxovat, je jen na vás…
coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-02

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-03

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-04

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-05

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-06

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-07

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-08

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-10

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-11

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-13

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-14

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-15

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-17

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-22

coloring-book-adult-doodle-invasion-kerby-rosanes-25

 

[adrotate banner=“18″]