Mezinárodní festival světla měl letos svou premiéru v americkém Baltimoru. Hlavním cílem projektu je vytvořit prostor, kde myšlenky, vynalézavost a tvořivost promlouvají k lidem prostřednictvím uměleckých děl a hudby. Přelom března a dubna tak patřil umělcům z celého světa, kteří předvedli svůj tvůrčí potenciál. Během festivalu bylo město proměněno v krásný zářící maják. Návštěvníci měli možnost navštívit desítky atrakcí v ulicích, mezi které patří nejen osvětlené tabule, ale také pouliční divadlo a hudební vystoupení. Večerní vystoupení se pak přesunula i do místních klubů, kde vystoupili hudebníci všech žánrů od klasických až po alternativní rock. Na své si přišli i milovníci tance.

Vedle hudebních vystoupení a světelných show se během dne konaly konference zaměřené na současná témata. Například konference pro společenskou inovaci se zúčastnili odborníci z řad vzdělávání, podnikání, politiky a sociální spravedlnosti, aby prozkoumali reálná řešení problémů, kterým čelí společnost po celém světě. Intenzivní diskuze se také věnovala tématu zodpovědnější společnosti. Naproti tomu zdravotnická konference se ponořila hluboko do nově vznikajících technologií a postupů, které mají potenciál ovlivnit nejen kvalitu života, ale také zdravotní důsledky na lidi po celém světě. Diskutovatelným a často skloňovaným výrazem 21. století je udržitelnost. I té byla věnována pozornost v rámci přednášek na téma energetiky, ekologie a ekonomie.  Přednášky daly účastníkům festivalu možnost nahlédnout pod pokličku toho, co lze očekávat od budoucnosti.

Light City je imaginární pódium, kde se Baltimore může předvést jako mezinárodní město oslavující svůj lid, hudbu, kreativitu a inovaci. Světla transformují fyzické prostředí do podivuhodného osvětlené hřiště pro fantazii, zatímco konference a workshopy svedou dohromady odborníky z různých oborů. Návštěvnost letošního prvního ročníku byla obrovská. Pořadatelé slibují i příští rok neméně zajímavou podívanou pro všechny věkové kategorie.

Žijeme ve světě, kde to, co tvoříme je omezeno pouze naší představivostí.

1

@mhoffman311

2

@trennzing

3

@kayvonthedon

4

@emilywatersphoto

5

@bmoresmug

6

@newamericanpublicart

7

@allidubbs

8

@alisondavnie