Nirvana patří mezi jednu z nejúspěšnějších kapel 90. let minulého tisíciletí. Jejím frontmanem byl Kurt Cobain a Nirvana patřila mezi průkopníky hudebního žánru zvaného grunge. Kapela byla založena roku 1987 ve Velké Británii a za svou úspěšnou kariéru stihla vydat 3 alba:

  • Bleach (1989)
  • Nevermind (1991)
  • In Utero (1993)

Rok po vydání posledního alba – přesně 05. 04. 1994 – se Kurt Cobain pokusil o sebevraždu, která se mu bohužel povedla. Poté se kapela rozpadla.


[adrotate banner=58]


Na albu Nevermind se nachází jejich nejúspěšnější singl s názvem Smells Like Teen Spirits, píseň si můžete připomenout v přiloženém videu. Velmi známý obal alba tvoří dítě, které se potápí v bazénu a plave za jednodolarovou bankovkou.

Toto dítě samozřejmě vyrostlo a dnes je z něho 25letý mladík, který se jmenuje Spencer Elden. Rozhodl se, že se na výročí čtvrtstoletí od vydání alba Nevermind pokusí napodobit fotografii, která ho proslavila před mnoha lety. Původně se chtěl také vyfotit nahý, ale po konzultaci s britským fotografem Johnem Chapplem se rozhodli pro verzi s plavkami.

Nyní můžete sami posoudit, jak se jim fotografie povedla napodobit.

nirvana-baby-recreates-nevermind-album-cover-spencer-elden-john-chapple-8nirvana-baby-recreates-nevermind-album-cover-spencer-elden-john-chapple-9nirvana-baby-recreates-nevermind-album-cover-spencer-elden-john-chapple-3nirvana-baby-recreates-nevermind-album-cover-spencer-elden-john-chapple-1 nirvana-baby-recreates-nevermind-album-cover-spencer-elden-john-chapple-12


[adrotate banner=58]