[adrotate banner=“1″]

Pokud se mám zmínit o místě, které vezme dech i turisticky otrlým cestovatelům, napadá mě jako první lanovka, která vede na vrchol hory Gunung Machinchang. Jsme na souostroví Langkawi v Malajsii a už po ránu se zde teplota blíží ke 30°C. Na Langkawi jsem se vydala lodní dopravou z ostrova Koh Lipe v Thajsku, protože jsem zde na „Cable Car“ slyšela samá superlativa. Musím konstatovat, že jsem nelitovala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Základní stanice lanovky je na úpatí hory Machincang. Odtud vyjíždějí průhledné závěsné gondoly na neskutečnou cca 20 minutovou cestu nad deštným pralesem s výhledem na moře a vodopády. Lanovka je neskutečně tichá a snadno tak nabydete dojmu, že plachtíte vzduchem. K tomuto pocitu přispívá i vítr, v kabince cítíte i jeho nejjemnější poryvy. Ve chvíli, kdy si na pocit jakéhosi letu nad zemí zvyknete, se jízda promění v naprosto ojedinělý a vzrušující zážitek. Kabinka se vznáší na trase dlouhé kolem 2079 m a za tuto cestu zdolá převýšení 680 m.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za dobrého počasí máte šanci vidět jak část Thajska, tak i část Indonésie. Lanovka má celkem tři stanice, kromě té výchozí ještě jednu, kde se pokocháte výhledem a cílovou stanici, v níž se projdete po mostě Sky Bridge, lépe řečeno po 1,8 metrů široké a 125 metrů dlouhé zakřivené lávce visící nad 650 metrů hlubokou propastí. Nahoře je také možnost občerstvení a díky podnikavosti místních můžete využít i nabídku masáží.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hledáte-li zážitek, který nesmaže čas, pak jste tady, ve výšce těsně pod mraky, na tom pravém místě.

podobné články