Fotografický projekt „Minimiam“ je práce japonské fotografky Akiko Ida a francouzského fotografa Pierre Javelle. Potkali se na pařížské „Decoratifs„, což je umělecká škola. Shodou okolností tam oba dva studovali nejen umění ale také fotografii. Od toho dne věděli, že je bude spojovat něco víc, než pouze profesionalita k jejich práci. Dnes již vystupují jako manželský pár.

[adrotate banner=“1“]

les-epepineurs_crop

Kořeny jejich projektu „Minimiam“ jsou již nějaký ten rok staré. Začalo se na něm pracovat od roku 2002 a stal se inspirací pro mnoho fotografů.

Kdo by odolal pozadí, které tvoří chutné pečivo, ovoce a zelenina. Fotografové Pierre Javelle a Akiko Ida vytvořili humornou sérii, která ukazuje miniaturní lidi v jejich každodenním životě (práce, zábava…). Inspirací manželů pro tento projekt byla jejich vášeň pro vaření. Pierre a Akiko mají zvláštní návyky v jídle a to vedlo k vytvoření  série, kde se naše příběhy pojí s jídlem.

[adrotate banner=“1″]

Postavičky použité na fotkách jsou převzaty z modelu vlakové soupravy a díky ideální velikosti tak figurky mohou objevovat melounové doly, koblihová golfová hřiště a další…

1314 17 18 16 15 12 11 10 09 08 07 06 05 04 03 02 01

[adrotate banner=“1″]