Originální vzory na tapetách designérek Front nejsou tak úplně jejich dílem, ale k jejich vzniku přispěla pomoc chlupatých hlodavců. Jde jednoduše o stopy po zubech hladových krys. Do jejich klece byly umístěny role hladkého papíru, které krysy ohryzávaly a vytvořily tak náhodný dírkovaný vzor. Když se tapeta nalepí na zeď, skrze otvory prosvítá tapeta původní.

Tento návrh je součástí konceptuálního projektu švédského designérského týmu Front a nazývá se stylově Design by Animals neboli Design zvířat. Projekt zkoumá jak lze k vytváření tvarů a vzorů využít namísto záměru náhodu.


[adrotate banner=“65″]


Celá série Design by Animals zahrnuje ještě Psí vázu – otisk psí stopy v hlubokém sněhu, který byl odlit a vydlabán. Hadí věšák – věšák na oblečení vytvarovaný ovinováním hada okolo tenkého válce hrnčířské hlíny. Když se had otíral o hlínu, modeloval ji, a vytvářel tak konečný tvar objektu.

Dalším příkladem je Muší lampa, pro jejíž výrobu se pomocí technologie zachycení pohybu snímala dráha mouchy poletující kolem žárovky. Dráha se poté převedla do tří rozměrů pomocí rychlého prototypování a vznikla tím slabá síť náhodného tvaru, která slouží jako křehké stínítko. Impozantní kousek je také Zaječí lampa, pro kterou posloužila jako odlitek zaječí nora.

Posledním z této série je Hmyzí stůl, kde desku dřevěného stolu zdobí vzor pocházející z chodbiček vyvrtaných červotoči do starých kousků dřeva. Tento vzor byl pak naskenován a přenesen na povrch objektu pomocí počítačem řízené frézy.

Podívejte se jak projekt Design by Animals vznikal..

Uložit

Uložit


[adrotate banner=“65″]


Uložit

Uložit

Uložit