Lucy Simpson je umělkyně známá zájmem o kresbu a fotorealismus. Vytváří neobvyklé výšivky, na kterých pomocí nití a jehel ztvárňuje kovové a skleněné předměty, jako jsou vázy, karafy, lahve nebo nůžky. Její zpracování je opravdu detailní a realistické: daří se jí zachytit hrany a odlesky tak dobře, že vypadají jako skutečné. Některé z jejích náročných prací mohou zabrat až přes 200 hodin práce, což vyžaduje skutečně velkou trpělivost a vytrvalost.

Lucyina vášeň pro ruční práce sahá až do jejího dětství, kdy se učila vyšívat od své babičky. Před pěti lety, když porodila své třetí dítě, se vrátila ke svému koníčku z dětství a začala vyšívat křížkovými stehy podle vzorů jako způsob relaxace a zvládání poporodní deprese a úzkosti. A postupně se vypracovala k dokonalosti, kterou můžete obdivovat na našich fotografiích…

Zdroj: Instagram

#1

„Na vyšívání jsem vždycky milovala to, že vyžaduje plnou pozornost a soustředění na to, co dělám, takže nezbývá žádný prostor pro nepříjemné myšlenky. Jak jsem se do vyšívání víc a víc dostávala, chtěla jsem se v něm zdokonalovat a vyšívat vlastní návrhy. Pak jsem objevila styl zvaný malba nití a ten mi učaroval, takže jsem už u něj zůstala,“ říká Lucy.

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8